| Slendăriț a întrebat:

Am gasit un pisoias pe drum negru avea ochisori si gherute si de aceea l-am luat si acestea sunt intrebarile mele:Ce ar trebui sa ii dau de mancare? Cum credeti ca se va dezvolta? Care ar fi programul pentru un pisoias mic ex:ii dai de mancare apoi trebuie sa.....Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| AlbaAura a răspuns:

Daca a deschis ochisorii incearca si baga-l cu boticul in vasul cu lapte caldut.De preferinta vasul sa fie de culoare inchisa.Eu cred ca va bea lapticul. Exista vase speciale pentru pisici, cu doua compartimente.In celalat se pune apa. Daca poti sa-i cumperi hrana la plic pentru juniori e ok. Daca nu, incepe cu putina carnita de pui tocata marunt.Probabil nu e o pisica de rasa si atunci nici hrana nu e pretentioasa. Daca nu vrea sa bea lapticul din vas, incepe sa-i dai cu seringa, pana o sa se invete.Sau cu o tetina, biberon, suzeta.Sunt convinsa ca te descurci.Te apreciez pentru gest si poate mai vorbim.Pa,pa!

5 răspunsuri:
| AlbaAura a răspuns:

Sa te bucuri de el si felicitari pentru fapata buna ce o faci. Pupici la amandoi si multumesc.Sa-mai mai dai vesti.

| Slendăriț explică (pentru AlbaAura):

Da a venit acum o veste dar e foarte proasta.Nu cointeaza.happy

| AlbaAura a răspuns (pentru Slendăriț):

Ce vrei sa spui? Cum nu conteazA? Ce s-a intamplat?

| Slendăriț explică (pentru AlbaAura):

Mama lui a venit si l-a luat nu stiu cum s-a intamplat asta.

| leftside a răspuns:

Daca e mic trebuie sa ii dai lapte cu suzeta. Cand creste mai mare poti sa ii dai mancare pentru pisici, si ai grija sa nu il obosesti cu mangaieri, cand sunt mici trebuie lasati in largul lor pentru a putea sa se dezvolte.
Sper ca te-am ajutat.