| glamour_5213 a întrebat:

Am mai pus odata aceasta intrebare, dar o mai pun odata pentru a gasi totusi un raspuns. Imi puteti spune tituluri de carti care sa aiba ca subiect droguri, bautura, viata de cartier, dar nu teorie si filozofie. Sa fie "povesti"? Multi au inteles ca vreau doar titluri din capul lor, imaginare. Nu, vreau carti care sa existe, si sa aiba ca subiect cele de mai sus. Daca imi puteti spune si autorul ar fi perfect. Funda

Răspuns Câştigător
| loveiseverything a răspuns:

James Frey - O mie de farame, Prietenul meu Leonard
Ryu murakami - Albastru nemarginit, aproape transparent; Ecstasy etc. cam majoritatea romanelor ale acestui autor au ca subiect drogurile, bautura, chiar si sado-masochismul...
M. Agheev - Romanul cocainei
Am citit mai multe carti de genul acesta dar astea mi-au venit in minte, sper ca te-am ajutat, spor la citit!