| Fetita a întrebat:

Am mai vazut acest subiect deschis dar tot nu m-am lamurit. La inceput au fost Adam si Eva dupa care i-au avut pe Cain si Abel. Abel este ucis de catre Cain dupa care criminalul este pedepsit de Dumnezeu sa plece in lume unde nimeni nu va avea voie sa-l omoare. El o va gasi pe sotia sa. Ea de unde a aparut? Adam si Eva au mai avut copii, deci copiii lor s-au inmultit intre ei? Si inca ceva, dupa potop a ramas doar Noe si familia sa. Aceeasi intrebare si pentru partea asta: copiii au facut copii intre ei? Pls lamuriti-ma. Religia spune " crede si nu cerceta" dar e ciudat si as vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva. Multumesc aticipat!

4 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Exact la asta ma gandeam si eustraight face Nu stiu ce sa zic, multe lucruri din religie nu au sens.La un moment dat am gasit ceva pe net legat de incest si Dumnezeu, care atunci nu era pacat oamenii neavand alta varianta de a se inmulti.

| Parintele a răspuns:

Dupa cum am si discutat, asta e realitatea din biblie; o accepti asa cum este sau te mai gandesti?hee hee)

| Fetita explică:

Multumesc anticipat!*

| Fetita explică:

O sa accept asta asa cum este... ce poate un omulet micuta ca mine pentru a schimba asa ceva? nimic