| anonim_4396 a întrebat:

Am o linie trasa de pix pe tricoul meu preferat sad Ce sa fac sa pot scoate pata? (prin spalare nu a iesit ). Cine ma va ajuta va primi o funda.

2 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Petele de cerneala si pix se curata cu lapte daca sunt proaspete. Daca locul a fost curatat si cu altceva pixul va iesi foarte greu sau de loc.
Un alt sfat al bunicii ar fi cu privire la scoaterea petelor de mina de pix de pe haine, cu ajutorul spirtului, imediat ce pixul a atins o tesatura se adauga putin spirt, se freaca putin locul respectiv si in cateva momente am scapat de pata.

| krlaa a răspuns:

Incearca Vanish. daca nu iese nici atunci...sorry.