| alexmovila a întrebat:

Am o problema grava! Cand intru pe pc dureaza 20 de minute pana apare start menu si iconitele de pe ecran,cate-odata chiar deloc nu apar, nu merge sa fac nimic, ce pot face? pls funda
(pot sa intru pe ce vreau daca apas ctrl+alt+delete)

3 răspunsuri:
| Soare_Cristi_1994 a răspuns:

Mai bine cauti un antivirus avira sau avast cu licenta gratuita. Ce program de operare ai tu? Nu asculta de D. Pisicuta, ea nu stie ca Windows 7 e cel mai bun pentru laptopuri. De fapt cel mai bun e Windows 8. happy

| DomnishoaraPisicutza a răspuns:

Exact problema asta am avut-o eu iarna trecuta. Deciruseaza calculatorul ( daca merge ) sau pune din nou windows-ul. Nu folosi decat Windows XP. E cel mai bun. Problema e ca se ''joaca'' un virus cu memoria calculatorului tau. Daca devirusezi il repari, dar cel mai bine e sa reinstalezi Windows-ul. Succes!

| alexmovila explică (pentru DomnishoaraPisicutza):

Am rezolvat intr-un fel, deschid cu new task un fisier numit "explorer" dar nu stiu cum sa salvez, sa se faca singur calculatorul asta, cei care stiu un raspuns ff rapid pls