| Benz a întrebat:

Am si eu o problema la care va-si ruga sa-mi raspundeti ma chinui cate 30 min sa aprind calculatorul apas pe butonul power si se aprind doar acele luminite 1 sec apoi se sting. Dupa mai multe incercari porneste.Am schimbat recent piese din el Procesor.Placa de baza.Nu am schimbat sursa placa video si hard-ul va rog sa ma lamuriti cu aceasta problema sad

Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Este o problemă delicată care necesita NEAPĂRAT control specialist. Nu te pot ajuta de la distanță fără sa fiu in fața problemei, dar iti pot da anumite cauze.

Incompatiblitate, montarea proastă a pieselor, sursă slabă, fire încurcate, panoul de turn on/off defect si multe altele!

Nu te pot ajuta de la distanță, nimeni nu o poate face, este o problema clar HARDWARE, dacă era SOFTWARE fi sigur ca o rezolvam happy.

| Benz explică (pentru Violente):

Multumesc oricum am fost la un service si s-a dovedit a fi sursa am schimbat-o iar acum este totul ok

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Problema este destul de complicata.Trebuie mers cu el la un service.