| 48Mihai a întrebat:

Am si eu un tata care mai vine beat acasa si se cearta rau cu mama dar el si cand este treaz se cearta cu mama iar conditiile de a ne muta sau sa divorteze nu exista ce pot sa fac cum pot trece peste asta?

5 răspunsuri:
| lollipops a răspuns:

Tu nu poti sa faci nimic. Ei doi trebuie sa faca ceva. Sustine-o pe mama ta in orice hotaraste, incurajeaz-o si ajut-o cu tot ce poti. Momentan doar atat poti face, poate mai tarziu vei avea mai multa putere.

| Agnieszka a răspuns:

Exista asociatii care ar putea sa te ajute cu un sfat sau chiar mai mult de atat. Recomand https://www.facebook.com/alegromania
Tine de violenta domestica, chiar daca violenta nu este una fizica.

Ar mai fi varianta sa incerci sa te imprietenesti cu tatal tau si sa discuti cu el, sa il faci sa inteleaga ca nu este bine atitudinea lui fata de familie.

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă ești din Vaslui, tatăl tău e amuzant.

| 48Mihai explică (pentru Agnieszka):

Violenta nu exista dar exista foarte multe jigniri si nu mai suport chiar aseara sau certat si mai avem si garsoniera deci nu am unde sa plec la 10 noaptea cand ei se cearta crying

| 48Mihai explică (pentru Wøodenpints):

Bucuresti