| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Am un covoraș în baie antiderapant, cu cauciuc pe spate. Cine are asa ceva sa îmi spună dacă pot sa îl spăl la mașina de spălat fără sa distrug cauciucul și as vrea sa știu cât de rezistent este în timp acest tip de covor antiderapant

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea ar fi recomandat sa le bagi la masina de spalat, sau... hai sa zicem, la o temperatura nu foarte ridicata si la un timp scazut, poate clatire.

De altfel pe internet mai scrie asta:
"In ceea ce privește covoarele de cauciuc, încercați să le spălați în mașină doar atunci când este absolut necesar. Mai bine, oprește-te la spălarea periodică a mâinilor.
Covorul de cauciuc trebuie uscat complet înainte de a fi pus din nou în baie, altfel umiditatea crescută poate duce la formarea de ciuperci. Imediat după spălare, ștergeți produsul cu o cârpă umedă și caldă. Acest lucru normalizează umiditatea și previne uscarea excesivă sau concentrația crescută de umiditate."

Deci tot manual ar trebui spalate. Acum depinde si de material, nu stiu exact de care este, in general scria pe eticheta. In cazul in care nu mai ai, poate gasim un model pe internet cam la fel si poate scrie acolo pe eticheta.

Seara faina sa ai! ^_^

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să bagi cauciuc in mașina de spălat? mare e lenea!
Perie și săpun și e ca nou

"dacă cauciucul nu se va strica în timp" - crezi că ai luat ceva etern? nope - la un moment dat se va împuți!

| Ochialbastri99999999 explică (pentru sierra1):

Ești dusa rău cu pluta. Am cerut o părere. Ptr ca am comandat doua covorașe pufoase moi roșii care au cauciuc pe spate. În instrucțiuni scrie ca se spala la 30 grade.Referitor la lene vreau sa îți spun că eu sunt chiar obsedata de curățeni. Am cerut doar o părere având în vedere ca e nou covorul și voiam sa știu cât rezista un covor antiderapant. Nu te mai baga dacă răspunzi ca o proasta

| sierra1 a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

" Carmen_Popa_1971 : ești dusa rău cu pluta. Am cerut o părere."

- asta am făcut: părerea mea e că ești de o lene incomensurabilă

" Carmen_Popa_1971: răspunzi ca o proasta" - vaai, iar ai impresia că vorbești cu mamă-ta. eroare

| sierra1 a răspuns:

Rog atenționați drastic userul pentru bădărănie crasă in exprimare!

| Ochialbastri99999999 explică (pentru sierra1):

Mai bădărana ca tine? Ești jalnica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are nimic dacă îl bagi la mașină...cel puțin al meu n-a avut.

| Ochialbastri99999999 explică:

Multumesc