| ingerash_1766 a întrebat:

Ati ajutat pe cineva vreodata fara sa stie persoana respectiva? de ce ati facut lucrul acesta? si cum?

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da.am ajutat persoane fara ca acestea sa stie, pentru a nu se crede ca am facut`o pentru a fi apreciata...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am ajutat mai multe persoane" din umbra " pentru ca nu am vrut ca persoanele respective sa se simta obligate fata de mine cu nimic.

| hândel a răspuns:

Am ajutat de cateva ori un prieten care e prea mandru sa ceara, sa accepte ajutor. Si eu sunt mandru si l-am ajutat ca-l inteleg. Cum? Nu conteaza cum, conteaza c-am facut-o.winking

| cristi27 a răspuns:

Eu am ajutat anul trecut o amica, avea majoratul si baiatul care a venit cu muzica a cerut 200 de ron si ea a zis ca nu da mai mult de 150 si i-am dat eu la baiat 50 de ron fara sa stie sarbatorita am zis ca am facut un gest bun

| alma a răspuns:

Eu am fost ajutata de persoane pe care nici nu le cunosc si le multumesc pe aceasta cale, in ceea ce ma priveste mereu ajut atunci cant am ocazia si binenteles posibilitate fara sa ma fac cunoscuta, ex. eram in gara si am gasit un portopfel cu tot felul de acte (fara bani), l-am predat la politie si am plecat fara sa stiu nimic de acea persoana.Pa

| scootsie a răspuns:

Da. Eu nu urmaresc recunostinta persoanei pe care o ajut, ci ceea ce imi rasplateste Dzeu."Sa nu stie stanga, ce face dreapta"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram intr-un tren de navetisti cind a fost acostata o tinara careia i-a fost pus cutitul la git de catre 4 tineri.Am ajutat-o pentru ca era contrar principiilor mele dar mi-a fost ciuda ca am ajuns totusi mai tirziu si s-a ales cu arcada sparta si am fost intrebat cind am coborit cine sint si am dat din mina si m-am pierdut in noapte.