| CdeMetal a întrebat:

Ati incercat vreodata sa manipulati o persoana?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu toti facem asta si fara sa vrem, deci da

| Freya1 a răspuns:

Da.
De la parinti, prieteni, iubit, sefi.Toti facem asta mai devreme sau mai tarziu, dar nu neaparat sa le facem rau.De multe ori cineva e pe punctul de a gresi si nu ai cum sa il convingi sa nu faca asta si atunci il manipulezi sau "fraieresti" cumva sa il intorci din drum si decizie.

| SilentRain a răspuns:

Nu

| Donsavas a răspuns:

A manipula înseamnă a influența în favoarea noastră iar asta faceti toti in fiecare zi fiindca e in natura noastră.

| GoldenZenith a răspuns:

Doar o data? rolling eyes
Drimmero e cel mai bun exemplu.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Asta ar fi una dintre glume!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. E periculos.

| gabriielaaa a răspuns:

Da dar depinde scopul de vreo sa afli adevaru de la ea sau vrei sa-ti fie bine eu am facut-o petru adevăr. Sau a înduplecă sa ajut pe alt cineva.

| Jannah a răspuns:

Timp de 10 ani mi-am manipulat prietenii, reusesc sa-i manipulez si in prezent ( asta ma face cu adevarat fericit ). Reusesc sa ii manipulez psihologic pana cand ii termin psihic, cu toate astea ma simt foarte bine. Sa invete sa gandeasca de 2 ori persoanele manipulate.

| BellaBee2005 a răspuns:

Da.