Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ati putea ierta vreodata o persoana care a incercat sa va omoare?

10 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da, pentru ca inca mai sunt in viata, de ce sa nu iert, cand si Iisus m-a iertat.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara Elena, sincer Da! Mereu există o a doua şansă aşa că nu mai fi supărăciosă, gândeştete că lumea este rea uneori dacă stai în banca ta şi nu creezi certuri totul va fi în regulă. Fiecare obiect are un sentiment aparte, poate el nu ţi-a dorit răul a făcut-o în alt scop, totuşi iartă şi imagineazăţi ca şi cum nu s-a întâmplat nimic, succes.
O seară frumoasă!

| LenaELena a răspuns (pentru Brâncuşi):

Crezi ca un om care incearca sa iti ia viata de mai multe ori si apoi iti repeta cat de mult regreta ca nu a reusit nu a facut-o intentionat?

| Brâncuşi a răspuns (pentru LenaELena):

Elena, n-am spus asta tu te cunoşti mai bine şi ştii cu ce problemă te-ai confruntat, trebuie să ei o măsură neapărat...

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca intentioneaza asta in mod repetat, trebuie sa-l excluzi definitiv din viata ta.Chiar daca e nevoie de o interdictie prin sentinta judecatoreasca.Ca iertare, asta depinde de tine.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

În nici un caz!

| RC33 a răspuns:

Da!

| xToxiiq a răspuns:

Depinde ce fel de persoana esti tu ..iertatoare sau neiertatoare tongue

Eu...cred ca toti meritam a doua sansa happy

| Lavinium_Bobby_1984 a răspuns:

E complicata treaba
persoana care a incercat ar mai incerca odata, cel putin asta imi raspunde logica mea big grin
eu consider ca acea persoana care tine la tine nu are de ce sa te omoare, dar daca exista vreo persoana care vrea sa te omoare inseamna ca are un scop ori e nebuna.
exista omor din imprudenta (culpa) si omor intentionat, cred ca cel din imprudenta se poate ierta.

| Danut933 a răspuns:

Nu.