| AvalohAlyn a întrebat:

Ati "mancat" vreodata bataie? De la cine si cum? Ati ajuns la spital? V-a curs sange? Ce ati facut dupa si ce au zis prietenii?
Eu am luat in clasa a 8-a si a 7-a,una dura,de fapt doua batai dure,mi-a curs sangele, mi s-a spart buza, nasul etc.de la niste colegi vreo 4 asa zisi smecheri..De ce? Doar pentru ca am comentat la jignirile lor.I-am jignit si eu dar usor, nu mi se pare motivul serios si plauzibil pentru cafteala pe care am luat-o.Nu am ajuns la spital dar ma stiau toti profesorii ca am luat cafteala unul dintre el ma stergea cu un servetel.SERIOS,nu e gluma.Toti,mai ales baietii, si-au luat cafteala.Sincer nu mi-e rusine cu asta, am avut de invatat si nu se va mai repeta, sper fiindca Christ ma iubeste.Am fost dus la infirmeria scolii si sters, pansat etc.Nu vreau sa par o victima dar e 100% real. Ceea ce vreau sa subliniez este motivul absolut stupid.Voi ati luat vreodata bataita pentru un motiv stupid?

20 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Nu,nu mi-am luat niciodata bataie, de fiecare data cand am avut motive sa cred ca nu am sante de izbanda, o rupeam la goana.
O data daca nu ma insel prin a 8 a mi-am luat una in fata, cea urmat nu a fost deloc placut pentru respectivul, a aflat de ce nu este bine sa te pui cu tipul linistit si care isi vede de treaba, imi aduc aminte ca a iesit rau de tot, tipul a stat in spital cateva zile...cateva coaste rupte, sa nu mai vorbesc de fata.
Culmea ca am scapat extrem de ieftin, nici o plangere la politie, nici o alta amenintare, nimic laughing

| MihaiG9192 a răspuns (pentru RockNbeer):

Genul de persoana cum sunt eu. Taurul nu se eneveaza numa cand incepi sa il prinzi de coarne, apoi incepe apocalipsa?

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Pe mine m-a bătut tata la 4 ani că în loc să merg să-i iau un pachet de Winchester, și-o palincă, mă jucam Gta 3, refuzăndu-i oferta automat.De atunci m-a biciuit timp de 3 zile și 3 nopți cu lanțul câinelui, punându-mă să ling sângele meu scurs pe podea. Apoi am devenit prieteni buni.

| Morrígu a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Tu Vorbeşti serios?:/

| AvalohAlyn explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Bah frate, jura ca e adevaratrolling on the floor! Ce amuzant esti.Am uitat sa te intreb, era bun sangele lins? Ce gust avea?rolling on the floor

| AvalohAlyn explică (pentru BeyondTheDarkSun):

App,de unde esti ma Alecksandrovic sau e secret de stat inregistrat la NASA?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Născut în Rusia, aterizat în Rromania, mort în București și înviat în Vâlcea.

| AvalohAlyn explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Bah,iti fac o dedicatie intr-o intrebare

http://www.youtube.com/watch?v=1eNFkzXEHUE

=))=))

Ce zici?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Morrígu):

Da.Ce,e ceva neobișnuit pe la voi pe-acolo? Breee, v-ați născut în puf toți, pufarine rozalii ce sunteți.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Dacă ploaia s-ar opri, aș plânge eu ca să plouă din nou.
Mulțumesc pentru dedicație, în orice caz.

| AvalohAlyn explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Ai 19 ani a? esti la uman sau la real, la profil? Daca nu te superi ca te intreb.Ce vrei sa te faci in viitor? rocker, basist sau solist vocal?

| BrokenArrow a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Asta nu-i nimic. straight face
Unde-s lipitorile? Unde-i drujbistu' sadic? Groparu' nebun? Cuţitul? Copacul?
Orice dramă de calitate din copilărie conţine chestiile astea.

| AvalohAlyn explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Ba Ciorane,vroiam sa vb cu tine pe mess sau pe fb despre muzica ma,vroiam sa imi recomanzi cateva trupe rock, vroiam sa aud parerea ta si sa-mi sugerezi multe.A si mai ales de Cioran frate, pe langa psiho, religie, istorie si geografie ma pasioneaza mult si filosofia.Chiar azi i-am cerut lu' profu de psiho (stelist infocat) sa imi aduca niste carti filosofice de Cioran si altii si scrie de el ca e scriitorhappybig grin Dar daca nu vrei nu e nicio problema, inteleg ca urasti crestinii, asta este, nu putem fi pe placul la toti! Bafta! Succes

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru AvalohAlyn):

N-am bre 19 ani, mă faci boșorog deja?
Mă fac bețiv cu acte.

| AvalohAlyn explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Dar cat? Ca ti-as da intre 16-19 in poza de la avatar.Serios.Sa se ude cartea manualul sau cartea Kamasutra de nu cred asta

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Păi,după modul meu de gândire, cred că am doar 15 ani.Ca și fizic, am 17, aproape 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bine sa nu te bati.
De ce?
Intro-o bataie nu iti poti doza puterea cu care dai si dintr-un simplu sut in piept il poti baga in coma si in mormant.Si ce ai rezolvat, pai ajungi la inchisoare.
De ce sa te bati cand poti sa fugi?
Eu stiu sa ma bat destul de bine, dar prefer sa fug.Pentru ca o bataie de strada nu stii NICIODATA cum se va termina de exemplu tu de 2m sari sa bati pe unu de 1m 50, pe principiul ala e mic il fac varza, si scoate un pistol cu glont adevarat... ce mai faci atunci?

| Urpaniel a răspuns:

Nu, sunt tipul care de obicei o dădea.

| RoxKnkK a răspuns:

Nu nu s-a intamplat...Eo doar am dat bataie dar nu am primit happy

| KoWeD a răspuns:

Da.De la un alt copul in fata blocului (aveam 8 ani). Tin minte ca m-au certat parintii deoare nu am dat si eu..asa ca atunci cand am mai crescut pe la varsta de 12 ani fiul profesoarei a vrut sa ma bata iar de data aceasta am preluat initiativa si am "dat" fara sa imi pese de nimic. Dar acum nu stiu de ce dar cand vine vorba de bataie imi este foarte frica, tremur, ma pierd cu firea si intr-un fel parca nu mai gandesc asa de bine. Ma intreb de ce. Aveti vreo idee cum as putea sa imi recapt increderea? Poate un sport?