| paramore a întrebat:

Azi ma simt foarte tristasadvoi cum va simtiti?

Răspuns Câştigător
| (0$t!n@ a răspuns:

Obosita pentru ca am fost al nunta dar iti pot da niste mesaje si bancuri faine care sigur o sa te inveseleasca un picwinking

Un motan se plimba pe camp. O vaca il intreaba:
-Asa mic si deja ti-a crescut mustata?
-Si tu asa mare si tot fara sutien?

- De ce fug moldovenii dupa salvare?
- Ca sa pupe crucea
. De ce tin moldovenii tarnacopul linga televizor?
Cand se strica un canal, sapa altul.
Ce face olteanul cand nu are ce face?
Se dezbraca si isi pazeste hainele.

Ai carte, ai cu ce så te stergi la cur.
Doamne, mare e gradina ta, poarta deschisa si prostii sar gardul
Cine-i harnic si munceste ori e prost ori nu gandeste
Cine fura azi un ou, si se lasa prins e bou!
Omu' se naste prost, invata toata viata si tot prost moare.
Ce-i mult strica si ce-i putin nu-i d'ajuns!
Cine ma scoala de dimineata are interesul sa ajunga departe inainte sa ma dezmeticesc!
Cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau.

De ce dorm oltenii cu ceasul` in gura?
- Ca sa le miroasa gura a tic tac.
De ce poarta oltenii pijamalele in patratele?
Ca sa joace puricii sah.

Moldovenii s-au hotarat sa faca o fabrica de cauciucuri.
Dupa ce au facut-o stateau ei in dilema, cum sa numeasca fabrica. Si zise unul:
- Hai sa-i zicim "pi buni", ca am auzit ca italienii au o fabrica "pi reli" si li merji tari ghini
Cum spun moldovenii la piureul de cartofi?
Barabuli batusiti

Cum prezinta la TV o crainica moldoveanca o piesa a formatiei "The Doors"?
Si acushica urmiaza "Ansamblul Ushile"!
De ce se numesc moldovenii căciuli? Pentru că stau pe capul ardelenilor.

- De ce moldovenii isi vopsesc masinile rosii?
- Sa le ciocneasca de Paste.
- Cum se cheama pe moldovieneste filmul "Razboiul stelelor"?
- Galshiava pi shier
La Bucuresti, pe garduri nu mai scrie "Avem ciine rau", scrie "Este moldovean in gazda".

-Din ce este facuta o bomba?
Din ardeleni si moldoveni.
De ce?
Pentru ca ardelenii sunt prosti de bubuie si moldovenii se imprastie

Moldoveanul soseste cu intirziere la impartirea darurilor, iar Dumnezeu ii spune amarit:
- imi pare rau de tine, nu mi-a mai ramas decit frumusetea si prostia, fiule, ce sa-ti fac? Alege-ti.
- Apoi, Doamne, frumusetea-i trecatoare

De ce politaii scot pistolu si trag intr-o usa?
Pt ca scrie pe usa trage
-care e cel mai usor sport?
-aruncarea cu privirea

Care e diferenta dintre un OZN si o blonda desteapta?
Tot auzi de ele, dar nu se vad niciodata!
M-am nascut destept si scoala ma tampit

Inger ingerasul meu
Dami vacanta tot mereu
Fa din doua un semestru
Da din mine un maestru
Fara scoala fara teme
Fara mate si probleme
Nota ii mica fa-o mare
Si absentele sa zboare
Si-n tot locul ma pazeste
Si de teze ma fereste

Esti frumoasa ca o cioara ochii tai ma baga-n boala, parul tau ca coada vacii, cand te vad m-apuca draciilaughing

Colo sus in cimitir stau mormintele in sir daca faci misto de mine fac un loc si pentru tine

Baietii imi bat in geam
Nu aud am termopan

A iubi un Fotbalist
E un lucru foarte trist
Cind iubirea e mai dulce
El ia mingea si se duce

TE IUBESC, dar nu pe tine,
Cand am timp iti spun pe cine,
Ghici pe cine?

Pentru sanatatea dumnevoastra evitati excesul de scoala, teme si invatat daca apar manifestari neplacute consultati o mica vacanta

Doi scheleti se trag de piele eu iti spun la revedere

Asta imi place mie:Asa sunt eu unicata, de baieti apreciata si de zdrente invidiata.Asta e, nu ai ce face, mama alta nu mai facelaughing

Vine trenul de la Iasi
Incarcat cu iepurasi
Iepurasi cu coada scurta
Uite PROSTU cum asculta

Trei maimute au scapat de la zoo, una a fost gasita pe strada, cealalta in parc, iar cea dea treia citeste acest mesaj

Iti trimit din departare,
Numai sticle si borcane,
Si ca semn ca "te iubesc",
Toate in cap ti le trantesc.laughing

Ce prezenta!
Ce inteligenta!
Cat farmec!
Si ce ochi frumosi!
Dar am vorbit destul despre mine
Tu ce mai faci?

Cand am fost la o nunta mau apucat babele de obraji si mi-au spus,, lasa ca si tu urmezi"Cand am crescut mai mare am fost la on mormantare si le-am luat pe babe de obraji si le-am spus,, lasa ca si tu urmezi"

Ma lasat mama acasa sa ma fac bucatareasa si cu gandu tot la tine am varsat ciorba pe mine

O fata intra in biserica,
Un baiat ii pune piedica
Popa striga din altar:
BOULE nu fi MAGAR!

Cand mi-a fost rau, ai fost cu mine, cand mi-au spart hotii casa, ai fost cu mine.*** matii tu-mi aduci numai ghinion!

Daca n-ar fi fete? ce-ar face baietii?
Ar merge pe strada si-ar pupa peretii

Munca nu a omorat niciodata pe nimeni dar de ce sa risc?
Inteligenta ma urmareste dar eu sunt mai rapid.

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei: Salvarea, Politia si Pompierii.
Mai available ca oricand.

Invisible pentru idiotii cu intrebari stupide.

Adevarul n-are pret, de-aia n-am de-ales si-ti vand minciuni.

Nu sunt! Cauta-ma pe google!

Uita-te si tu.Nu are lumea ce face decat sa imi citeasca statusul.

As da zile de la mineee.Sa-ti dau una cat ma tine

O camila poate sa munceasaca o zi intreaga fara sea bea, eu pot sa beau o zi intreaga fara sa muncesc.
DND dau gainile cu ruj.
Cine se trezeste de dimineata casca toata ziua

N-am bani de status I-am cheltuit pe avatar

Daca iti dau flegme te cauta mata cu 10 submarine si nu te mai gaseste
auzi! auzi! ai chilotzii uzi laughing

Lui Dumnezeu ii plac nebunii si prostii ca daca nu-i placeau nu facea atat de multi!

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu sunt tristă de aproape 6 luni de zile.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Ma simt excelent. Dupa ce am colindat cu tata vreo 6 km si n-am gasit nici urma de magaritari si ne-am intors rupti de obosealalaughing
I-am adus mamei niste papadie in loc de flori.Gestul conteazaoh go on

| Elena1234456 a răspuns:

Ma simt indiferenta happy.

| Tourniquet a răspuns:

Foarte plictisita. Satula pana peste cap de compunerile la limba romana. Simt ca mi se topeste ziua incet. straight face

| criss:) a răspuns:

Aproape binestraight faceastept sa plec in parc si asta o sa imi mai inveseleasca ziua.
incearca sa nu te mai gandesti la acel lucru care te face trista si ocupa-ti timpul cu alte activitati care sa te faca sa uiti de suparare.sadtake care!

crisshappy

| paramore explică:

Costina ORSOVA, mersi mult, m-ai facut sa radhee heeva multumesc la totikiss

| paramore explică:

Vitioc, dar ce ai cu fata? doar nu le-a inventat ea...si eu sunt crescuta in moldova dar nu mai ofensez atatawinking

| c0rn3l1uss a răspuns:

Plictisit+nerăbdător.

| BLURREDLINES a răspuns:

Eu ma simt pregatita sa dau maine test la muzica rolling on the floor.

| Zambet a răspuns:

Acuma plictisita si nu pot sa ma impac cu gandul ca maine dau test la mate. Dar imi trece starea asta in maxim 2 ore! laughing

Maine voi uita ca am fost candva plictisita thinking

Cine mai arunca cu cornete pe geam in curtea vecinilor? big grin

| fosa.poplitee a răspuns:

Dezamagita, neputincioasa, inselata, trista si somnoroasa.

| ~_~fericire.in.rate~_~ a răspuns:

Ca draq...sad
iti zic si'motivulwinking... l'am sunat sa'i zic la multi ani si' n'am vb nici macar un minut, j' fiink maine ne vom despartzi credsad. desi sper ca nu, nu vreau sa le dau satisfactie altorahappy

| chucky_8545 a răspuns:

Deocamdata bine, m-am trezit binedispusa pentru ca am avut un vis suuuper; x.
Dar imi va trece imediat aceasta stare rolling on the floor maine am teza si trebuie sa ma apuc de invatat.

Răspuns utilizator avertizat
| panique a răspuns:

Consider ca raspunsul primit de la onutzu ar trebui sa iti alunge tristetea si sa iti dezvaluie partile frumoasa. Consider ca in marea parte a cazurilor, starile prin care trecem se produc numai datorita/din cauza noastra. Noi ne impunem sa fim fericiti, asa cum noi ne multumim si cu starea de tristete fara a face ceva in sensul schimbarii ei. In continuare. un citat: "acum era fericit numai pentru simplul motiv ca nu se mai gandea la nefericirea lui"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt ok. Am gradinarit, fac prajituri, dau un ochi pe TPU. Si a venit soarele, in sfarsit. Ma duc sa scot berea din frigider... Nu stiu de ce esti trista dar iti recomand un stoc de romane de Carl Hiaasen. Sper sa-ti treaca cu sau fara ajutorul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma simt realmente descompletat. Dar asta nu inseamna ca sunt trist. Sunt doar putin suparat pe o situatie anume. Stiu ca timpul o va rezolva, dar parca timpul asta are ceva cu mine. laughing In rest, iti doresc sa fii cel putin la fel de fericita ca mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma simt foarte bine. Dar tu cred ca esti gotica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Melancolica sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obosita, plictisita, lenesa, si as dormi tota ziuasadsadsadsadsad

| vitioc a răspuns:

- De ce fug moldovenii dupa salvare?

- Ca sa pupe crucea

. De ce tin moldovenii tarnacopul linga televizor?

Cand se strica un canal, sapa altul.

Costina ORSOVA tu te strici la cam dar nu canalele!

Moldovenii s-au hotarat sa faca o fabrica de cauciucuri.

Dupa ce au facut-o stateau ei in dilema, cum sa numeasca fabrica. Si zise unul:

- Hai sa-i zicim "pi buni", ca am auzit ca italienii au o fabrica "pi reli" si li merji tari ghini

Cum spun moldovenii la piureul de cartofi?

Barabuli batusiti

(Barabuli batusiti) Prima data aud cuvintul acesta chiar ca sunt moldovean! si glumele astea de loc nu m-au facut sa rida poate erai beata poate si de un deget ai ride