| Florentina9210 a întrebat:

Azi noapte, pe la ora 2:30, am simtit nevoia sa imi scriu o parte din ganduri, o parte pe care nu am spus-o nimanui pana acum. Dintotdeauna, intampin aceeasi problema. De ce mereu ni se intampla ca persoanele pe care le iubim sa nu o faca, iar pe cele care le evitam, sa o faca? Oare, sunt singura careia i se intampla asta? Ce iubesc eu cu adevarat, e departe, si nu ar fi problema anilor ( 10 ) ani diferenta, si nici problema distantei, ci mai mult, ar fi problema mea. Ca nu l-am intalnit mai demult, MAI DEMULT! Desi, datorita lui voi incepe un nou capitol din viata, m-a ajutat si ma ajuta enorm. Dar, as vrea sa ma vada mai mult decat o simpla prietena. el nu stie..ca zambetul meu, depinde de privirea sa luminoasa si de ochii sai caprui. fiecare strangere de mana a sa, pe care mi-o ofera, cuvintele sale "ce faci Florentina, cum te mai simti" zambetul sau cu care ma intampina toate aceste gesturi, imi "mananca si mai mult sufletul. Desi mi-as dori sa se intample zilnic aceste lucruri, nu se intampla si ...dor. Datorita lui data de 19 noiembrie 2015 are o semnificatie.

"Sunt ok acum. Chiar daca in unele seri ma apuca dorul si plang pana adorm de oboseala. M-am saturat sa imi "hranesc" suferinta, vorbind cu altii. M-am obisnuit, sincer. Sa fiu asa. Ba sa nu pot simtii nimic, ba sa simt totul. Sa nu stiu ce e cu mine. Stiu cat valorez, si voi lua ceea ce merit. Ca sa nu fie nevoie sa ma ridic. Pentru ca durerea va fi de 1000 de ori mai mare atunci.
Sunt destul de ok, am acceptat durerea. Ea oricum facea parte din viata mea. ‘’Iubire’’, uita-te putin la chipul meu, si spune-mi iti place in ce m-ai transformat? Ca încep sa distrug din ce în ce mai multe inimi asa cum o faci tu?"

Mi-as dori sa ii pot spune cuiva cum ma simt, dar nimeni nu m-ar intelege

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Interesant, ai pe cineva la 10 ani DISTANTA... nu te iluziona pentru ca mai incolo mai rau o sa-ti cada si nu mi-ai zis nimic. Dar uite ca am aflat singur, zic sa nu te iluzionezi pentru ca n-are rost in viata ai de invatat multe si ai sa vezi cum e, mai urmeaza alti fraieri, alte probleme si tot asa, omul ideal nu exista deloc. Nu ma asteptam nici eu dar inca o data am vazut ca nu are rost sa imi mai fac sperante, de visat e bine sa visam dar cand vrem sa fie asa cum visam se duce pe apa sambetei planu

| RAY a răspuns:

Si eu am iubit o fata dar nu stiu daca m-a placut sau nu ca na n-am intrebat-o,nu i-am luat interviu ba ma placi,simti ceva pentru mine, asta e viata flory las ca vei gasi dar trebuie sa accepti ca nu poti avea mereu ce isi doresti asta e viata,multi facem compromisuri,crezi ca cu toti avem ceea ce ne dorim? foarte putini, traim din compromisuri, sperante, iluzi cam atat, e bine sa vb cu tine insati mai des sau cu prietena ta din rusia

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Dar il iubesc. sad N-am iubit pe nimeni asa de mult. E distanta mare, e de la tine tipul... imi place ca are suflet bun, ma intelege, ma asculta. Pe cand toti s-au dat la o parte, el a fost singurul care m-a sustinut. A vazut in mine potential, a vazut ca pot reusi in viata. Sunt ambitioasa.
Cu Alice, vorbesc zilnic. Ea ma ajuta, stie despre asta. ma trezesc cu gandul la el. Cand imi da mesaj pe telefon sau email, simt asa o euforie in suflet... si cred ca pentru prima data in viata, am si eu sentimente pentru cineva...

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

E din Timisoara? pai de unde sti ca nu te place?

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Imi place accentul sau, aveti acel accent care imi place mult.
Ma place ca o prietena nu ca pe o potentiala iubita.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Mai rar sa aud asa ceva, ca va place accentul banatatean care e vorbit rar, mai mult vb gramatical, rar banateni adevarati, de unde sti ca nu te place? intrebal sa vezi, un baiat nu isi pierde timpul asa aiurea cu o fata crede-ma

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Am fost de doua ori in TM, si voi mai merge in toamna, pana atunci..simt ca este o eternitate. Aici la voi e lumea mai buna. Cel putin, de persoanele de care eu am avut parte, mi-au lasat o impresie buna. Oricum, cand voi merge sa il revad, ii voi da o noua imbratisare si in mod sigur, voi face o poza cu el.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Flory de ce in tomana, viata e scurta urmeazati inima si numai astepta, tu au o frica de fapt cred

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Ultima data l-am vazut in 7 Aprilie. Da, am.el a venit si la mine acasa, cu masina, probabil nu ma crezi dar n-am de ce sa mint. Cand l-am vazut la poarta mi se innmuiase picioarele. Mi-a adus ceva, ce aveam nevoie. Eu zic ca mai pot astepta 3 luni, vor trece repede.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Iubirea e frimoasa flory

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Si dureroasa...

| Drimmero a răspuns:

Da-i bice si du-te dupa el in Timisoara, nu-l rata, asta ti-e consoarta/
Asa este viata facuta, pe cine iubesti te respinge si pe cine nu suporti te cauta, spurcata mai e viata!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

''du-te dupa el la Timisoara'', o spui de parca ar fi peste drum. Nu vreau sa il presez, ma multumesc sa ii fiu si prietena, deocamdata.
Si la faza cu ''pe cine nu suporti te cauta'', asa e, am ghinionul asta!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu ma refeream sa iei initiativa si faci ceea ce-ti dicteaza inima, la asta ma refeream, dar sunt si obstacole in viata, daca nu ar exista astea, viata putea sa fie doar o simpla formalitate

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si daca te-ar intelege cineva, ar conta? Toti vrem sa fim intelesi de o anumita persoana cel putin. Dar pana la urma, doar noi ne intelegem cel mai bine. Uneori nici noi nu o facem laughing
Deci, cum te-am putea ajuta? big grin

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Sa fiti langa mine. big grin Asta conteaza enorm pentru mine.

| T0T a răspuns:

Cam mare. Și cum poți zice că distanța e mare? E din altă țară?

| Florentina9210 explică (pentru T0T):

Nu e din alta tara. Si nu e mare. Dintotdeauna m-au atras barbatii mai in varsta.

| T0T a răspuns (pentru Florentina9210):

Ba e mare. Dacă nu e din altă țară e aproape, alții sunt despărțiți de oceane.

| Florentina9210 explică (pentru T0T):

Din punctul meu de vedere NU este mare! Mai bine unul mai in varsta care are experienta.

| T0T a răspuns (pentru Florentina9210):

Și unul de vârsta ta nu ar avea experiență sau ce? Vârsta nu e atât de importantă privind maturitatea, important e ce are în cap, însă vârsta devine importantă din punct de vedere fizic. E altceva când ești cu un tânăr.

| Florentina9210 explică (pentru T0T):

Arata destul de bine pentru varsta sa.

| T0T a răspuns (pentru Florentina9210):

Ok, dacă tu îl placi mult și ești sigură că și el te place. Doar ai grijă să nu se uite mai mult după tine ca după o prospătură.

| Florentina9210 explică (pentru T0T):

Nu cred, nu e genul ala de barbat.

| T0T a răspuns (pentru Florentina9210):

Așa zic toate la început înainte de a fi dezamăgite laughing Doar ai grijă și nu fi pripită în a face vreun pas.

| Florentina9210 explică (pentru T0T):

Incercarea moasrte n-are. Este genul acela de barbat pentru care ti-ai da viata ( aici exagerez) dar nu este un ''papa lapte''. care nu stie ce vrea de la viata.

| OldSoul a răspuns:

Viata asta e o cu#va nu?
Eh oarecum stiu cum e sa-ti placa de cineva, sa-ti placa chiar tot la acea persoana dar ea sa nu inteleaga cat inseamna pentru tine si sa nu-si dea seama de ceea ce se intampla...

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Cam asa e.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

"O să-ntâlneşti jumătatea, doar că ea n-o să rămână"
Cam asta este tristul adevar la mare parte din noi, cine stie, poti incerca, poate tu esti exceptia care intareste regula.

(https://www.youtube.com/watch?v=UMq49OgtumM)

| WaterDrop a răspuns:

Scuze, nu vreau sa intervin in drama ta de 2:30, eram doar in trecere si m-am gandit ca te referi la prietena ta din Germania thinking
Nu te poate intelege nimeni pentru ca nu te intelegi nici tu. Daca ai sti cate trebuie sa schimbi, la o simpla privire aruncata din exterior sad. Problema nu este la ei ci la tine si de aceea ai si parte doar de durere. Invata unde gresesti si schimba-te. Asta doar pentru fericirea tahappy
Gata mi-am incheiat vizita, o zi placuta sa ai.

| Florentina9210 explică (pentru WaterDrop):

Si cam ce ma rog, ar trebui sa schimb la mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te-aș înțelege. Am trecut prin asta și am senzația că ne asemănăm. Dacă vrei să vorbești cu cineva, oricând, voi fi aici.