| amuzanta a întrebat:

Baiiiii! Vad ca in acesata categorie puneti numai intrebari legate De Dumezeu! daaa exista sunt doar un copil o fata mai exact de 14 ani nu stu pre multe intrebati-va bunicii! credeti IN Dumezeu! chiar daca credeti si exista va veti face un bine! daca credeti si sa spunem ca nu exista nu aaveti de pierdut nimic! Numai credeti atat! app voiam sa pun in categoria religie dar nu am gasit-o!

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Tare alambicat mai scrii!
In ce sa cred? In ceva care NI SE SPUNE ca ar exista si trebuie sa ne fie FRICA, ca altfel suntem pedepsiti, ori noi, ori copii copiilor nostri.Si eu,sa mai cred,ca al de sus,este bun?
Esti cumva o misionara si ai nevoie de adepti, care sa se alature unei religii?
SPIRITUL DE TURMA, DISTRUGE SPIRITUL!
Sa nu-mi iei in nume de rau(tu ai postat aceasta intrebare aici), dar asta este parerea mea, la varsta pe care o am!

| amuzanta explică (pentru pietrean):

Scuze! Ma grabeam sa sciu big grin DAR ar trebui sa va deschideti mintile si sa vedeti realitatea happy

| pietrean a răspuns (pentru amuzanta):

Scumpa mea, pana la 60 ani, cred ca avut timp destul sa vad ce este adevarat si ce este manipulare.Tu, la 14 ani, esti influentata de ce ti se spune, ti se insufla frica, ca ai putea fi pedepsita de al de sus.Deci,ar trebui sa-ti deschizi tu mintile si sa decizi SINGURA ce este adevarat, real si ce nu! Nu cred ca ai tu libertatea sa decizi ce este real sau nu, ce este bine sau rau, pentru altii. Daca tu ai o credinta, pastreaz-o pentru tine!

| pietrean a răspuns (pentru amuzanta):

Si inca ceva:apelativul"baii"nu cred ca-ti face cinste!