| camy_6586 a întrebat:

am citit un articol despre ciclu ca el apare cand te simnti balonata, cand apr multe cosuri, cand cresc sanii si te dor, cand ai dureri de cap, de burta, obosealka si cand simnti ca te-ai ingrasat, eu am 12 ani si la toamna trec in clasa a 6 a si simt toate astea credeti ca o sa apara?(adica imi este teama sa nu apara in timpul scolii, sau la ore.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e nimic daca se va intampla la scoala,sa ai tot timpul in geanta ta scolara absorbante si cum vezi sau simti ceva,iei unul si-l folosesti.
Deschide unul acasa si invata cum se foloseste,ca sa nu te incurci de la emotii. Vorbeste si cu mama ta,te va ajuta foarte mult, nu te vei simti ca si cum ai fi singura pe lume.
Si priveste totul ca pe ceva complet normal, fiindca asa si este!
Mult noroc!

| PetreConstanta a răspuns:

Da si tu in bobi si o sa afli

| DevilLife a răspuns:

Stai linistita.Si daca apare in timpul scolii prima menstruatie are scurgeri foarte mici, dar in caz de orice poarta un absorbant la tine tot timpul cat esti la scoala.Asa esti pregatita oricand ar fi sa vina.happy