| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Bună.
Am dormit cam 12 ore noaptea asta. De pe la vreo 19:30 la 07:20 și acum, fiind aproximativ ora 15 mi s-a făcut somn din nou. Ați văzut că recent dormisem două ore și am adormit la 3 AM, cred că ieri sau ceva de genu', dacă vreți să știți data exactă uitați-vă la întrebările mele mai vechi. În acea zi m-am trezit cam pe la 7 dimineața sau 8. Dar să revenim. Acum, după aproape 12 ore de somn mi s-a făcut somn.
Să mă pun să dorm sau să stau până mai târziu? De ce (credeți că) mi se tot face somn prea devreme?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Copiii, in perioada lor de dezvoltare maxima care in general este reprezentata de perioada pubertatii, peste care in mare se si suprapune, au nevoie de o perioada de odihna ca numar de ore dormite zilnic cu ceva mai mare decat in alte perioade a vietii lor. Insa este cam mult prea mult sa dormi la varsta ta la fel de multe ore ca bebelusii in primii ani de viata. Multa sanatate!

| Mosotti a răspuns:

Dormi cand crezi tu, eu asa fac, mi-e somn, dorm si gata, Cine stie ce ai, in depresii in general 90 % din oameni ai insomnie, dar unii au si somnolenta de ex cum am eu. Ce varsta ai?
Daca eu de ex dorm de la 23 la 10 ziua, e posibil ca pe la ora 15-16 sa ma ia iar si sa mai dorm pana pe la 18, 30, dar eu am o problema, macar stiu de ce.

| SilentRain a răspuns:

Esti in crestere, incearca sa dormi echilibrat

| Helper07 a răspuns:

Trebuie sa te culci si sa te trezesti la ore fixe, altfel, organismul tau va avea de suferit.

Răspuns utilizator avertizat