| Moniiika a întrebat:

Am luat ieri un caine de la o fata. Mi-a spus ca este bichon frise original si el este maidanez. Am sunat sa ma duc sa il dau si sa imi dea banii inapoi si nu vrea. Ce pot sa fac sa imi recuperez banii?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la politie cu contractul pe care l-ati semnat, cu dovada de plata si cu actele false pe care ti le-a dat in care se mentioneaza ca este bichon.

| LoveSleep a răspuns (pentru Brigaela):

Ai uitat de talon și certificat de garanție.

| Moniiika explică (pentru Brigaela):

Am decat carnetul catelusului

| Brigaela a răspuns (pentru Moniiika):

Si ce dovada ai ca i-ai dat bani?

| Brigaela a răspuns (pentru LoveSleep):

Vanzarile de animale de rasa sunt destul de complicate. Si eu am ramas surprinsa cate acte sunt necesare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciun caine care nu are pedigree nu este de rasa. Oricine vinde un caine, pretinzand ca este de rasa si care nu ofera actul asta, e 100% tepar.
Documenteaza-te si tu inainte sa dai un ban, ai acces la informatie la un click distanta.

| Anemona2020 a răspuns:

In loc sa vorbiti despre returnarea catelului mai bine ganditi-va ca nu este un obiect. Daca este maidanez ce nu iti poate oferi aceeasi iubire?! In afara de infatisare cred ca poate fi la fel de scump si iubitor daca il ingrijesti si iubesti. Toata lumea vrea animale de rasa si