| AntoSweet a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Este o poveste mai lunga pe care as vrea sa pe care vreau sa o cititi."Inainte de un test la istorie eu si colega mea stateam in baie si repetam.Atunci doua fete din a-8-a au venit la noi si au inceput sa ne puna intrebari:ELE:Ce faceti? NOI:Bine.Invatam la istorie ca urmeaza sa dam un test.ELEbig grina cu cine faceti istorie? NOIsadam spus cum il cheama pe profesor)ELEbig grinin ce clasa sunteti NOIsadam spus si clasa) ELE:Cum va cheama? NOIsadam spus cum ne cheama)... Dupa cateva ore profesorul asculta o colega si aceasta din cauza emotiilor se incurca si apoi dintr-o vorba in alta profesorul m-a ridicat in picioare si mi-a spus ca eu am spus la niste elevi de a 8a ca "La ĂSTA se poate copia".Eu am ramas masca si i-am spus ca nu cunosc pe nimeni din a 8a iar el nu ma lasa nici macar sa vorbesc.A mai spus ca de aia ma neglijat cand ridicam mana sa raspund. Ajutati-ma! P.S.Imi aduc aminte ca atunci la baie cred ca eu am spus la fetele acelea acest lucru,dar nu stiu exact acest lucru. Poate ca nu am spus si caut o portita sa ma invinuiesc singura, spunand chestii pe care nu cred ca le-am facut.Sunt confuza! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Fabiana2R a răspuns:

Eu zic sa nu iti faci griji. continua sa inveti si sa fi activa la ora lui, si mai ales, la lucrarile de control nu incerca sa copiezi, dar asigura-te ca iei nota mare. dovedeste-i ce greseala a facut nedreptatindu-te, chiar daca va fi mai dificil o perioada.

| AntoSweet explică (pentru Fabiana2R):

Cred ca da...ms ca ai raspuns!

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ar trebui sa stai de vorba cu profesorul intre patru ochi, sa-ti ceri scuze si eventual sa-i spui ca probabil fetele alea au inteles gresit ce le-ai spus.

| Jorah a răspuns:

Doamne urasc comunismul. Se numeste libertate de exprimare fratilor, ce profesor idiot tamp, la orice profesor se poate copia. Si nu prea inteleg, acum esti intr-o "reputatie" proasta, in ochii lui sau ce?
Daca tot vrei sa fii din nou ca el sa te vada in "ochi buni" du-te si vorbeste in particular cu el, ai acest dreptwinking

Oricum, asta e un nimic. Sa ajungi si tu prin a8a, la ce se vorbeste la noi despre profesori, un exemplu, la mine din clasa :

Elevul catre altu : Uite ce bocanci si-a tras "Asta" de civica =]]

Profesoara : Ce ai zis tinere?

Elevul : Ce doamna profesoara va strang bocancii circulatia sangelui si nu mai auziti bine?

Tupeul e mare, calm down.winking