| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutor!
Vreau sa ma singucid!

Ma tot gandesc de vreo 2 zile sa scriu chestia asta.

Ca am ajuns la limita(Nu mai pot rezista!)

Nici nu vreau sa ma gandesc la
Toate lucrurile care ma deranjeaza,
Fiindca totu'i pe dos,nimic nu merge bine.

Am cautat pe cineva cu care sa discut,
Dar nu am gasit pe nimeni.

Ma simt pustiú.
Am fost si la Psiholog,dar nici macar acolo nu am gasit "Confesiune".

Ma gandesc ca sunt destui care sunt in situatia mea...
Si mi-as dori sa vorbesc cu O persoana care trece printr-o perioada dificilă,
Ca sa-mi spuna si mie ce sa fac si cum sa fac,ca sa nu ma mai simt asa.
Ca mi-as dori sa-nchid ochii si sa ma trezesc intr-o altă Viață,
Iar Asta sa fie doar un vis urât.

Habar n-am ce se întâmplă,
Par-ar fi o Glumă Proastă.
E ceva de nedescris.
Nu stiu ce si cum sa fac, ca sa-i
Explic cuiva ce se intampla cu mine.

Nici nu ştiu cum...
Pur si simplu - Nu Ştiu!

Voi cum ce ati facut in astfel de momente?

As dori sa raspunda doar cei
Care Au trecut prin asa ceva.

Ceilalti nu cred ca ma pot ajuta!

Nu doresc raul Nimanui,
Dar mi-as dori sa existe măcar 2-3 persoane,
Pe care sa le doară sufletul. aşa
Cum mă Doare Pe Mine...
Ca Să Nu Mă Mai Simt Singur!

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Dă-ti două palme, ai visat urât.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Esti lgbt?

| Li200La a răspuns:

Știu prin ce treci. Crede mă. Chiar știu. Pe prietena mea, a salvat o un om când s-a aruncat în fata mașinii și a găsit alinare la biserica vorbind cu un preot. Pe mine însă biserica nu m-a putut vindeca. Uite ce ți zic. Ce urmează sa ți zic m-a salvat pe mine, în mare parte:

1.Fa o lista cu #20 de motive pentru care sa nu mă a sinucid

2. Da acest mesaj unui prieten, cunoștință, dai l cuiva : "Trec printr-o situație dificila și speram sa pot vorbi cu tine despre asta. Spune-mi, te rog, dacă se poate."

3. Contacteaza o linie de refonte de asistenta.intra pe site ul asta: http://www.befrienders.org

4.Ieşi la aer curat
Fă o plimbare, du-te la alergat sau ieşi cu bicicleta
Vizitează o bibliotecă sau un muzeu
Du-te într-un loc sau un parc preferat

5.Fii creativ
Desenează ceva simplu
Pregăteşte-ţi gustarea sau desertul preferat
Scrie cum te simţi

6.Linişteşte-ţi simţurile
Fă o baie sau un duş
Bucură-te de o aromă care-ţi place
Ascultă muzică relaxantă

7.Relaxează-te
Priveşte cerul şi norii
Citeşte o carte sau o revistă nouă
Culcă-te puţin

8.Cauta citate motivaționale pe Google, We heart it și citește le cât de des poți

| Darev25 a răspuns:

Nu face nicio prostie, asa eram si eu inainte, inca mai trec prin momente din astea si eu sunt relativ singur acum, nu am prieteni apropiati, am doar cunostinte, insa lucrez la propria persoana si la abilitatile mele, am inceput acest lucru acum 1 an jumatate, atunci nu puteam sa ies din casa, imi era sila de mine si nu stiam ce vreau de la viata. Viata e prea frumoasca ca sa te lasi batut, si eu am trecut prin dureri "sufletesti" groaznice, am fost mai mereu singur, retras, insa nu m-am lasat batut.

| anonim_4396 explică (pentru Darev25):

Ma bucur pentru tine!

| Nemes_Button_1989 a răspuns:

Ar trebui sa fie ultimul lucru care sa iti treaca prin cap recomand distonoplant! e un calmant bun.