| aaaaanonim a întrebat:

Am primit acest mesaj de la numarul de telefon 1840 : "Am preluat comanda ta *nr comanda*, in valoare de 2.199, 99 lei si o livram pe 09.01, interval 09:00-11:00! Vei primi toate detaliile de la curier. Ganduri bune!"
Am primit acest mesaj, dar eu nu am plasat nici o comanda. Tin sa mentionez ca am cautat numarul comenzii in e-mail-uri si nu am gasit nimic. E posibil sa fie vreo teapa?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1840 este un număr de telefon scurt alocat de către ROMTELECOM unei campanii de marketing prin SMS.
Ea este cuplată cu nr de telefon 021 207 0090 al firmei care a lansat campania. Dacă suni, vei fi taxat cu 0.05 Euro/minut.
Astfel se pare că este o eroare, sau o tehnică de marketing. Nu are cum să îți livreze ceva ce nu ai comandat, și nici să te oblige să plătești. Așa că ignoră iar dacă te sună ca să îți livreze ceva, refuzi pur și simplu.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ai facut comanda si ai uitat. Sau este vreo greseala de a lor. Daca nu ai facut tu comanda, logic ca nu au adresa ta. Deci stai linistit.