| Ana2920 a întrebat:

Buna. Am o intrebare. 3 prietene de ale mele au primit un mesaj de la un necunoscut care le zice ca stie cum le cheama si chestii de genul. Mie nu mi-a trimis nimeni asa ceva si as vrea sa stiu ce inseamna acest lucru?

23 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si esti invidioasa ca ele au primit mesaj iar tu nu ai primit. Inseamna ca nu te baga in seama, ceea ce pare sa te cam deranjeze.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, posibil sunt niste hackeri si ar trebui blocati peste tot iar daca ei insista cu mesaje atunci plîngere la politie cu numele celor in cauza si nu merele de pe care ei trimit mesaje, plus sa arate politiei mesajele trimise de aceia ca sa fie intr o baza de date pentru verificari. Mesajele pe ce le-a primit prietena ta pe email sau whatsap? Sau Instagram?

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai polițiea ce să facă, îți ai spus întrebarea asta ca polițiea e corupta... Uremeza sa pun întrebarea asta dacă polițiea e curputa
Am fost de numărate ori la poliție si nu imi au rezolvat problema ai sa nu ne bazam în poliție. Peste tot este vorba ma duc la poliție?

| Brizbriz a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

PS
"acum 22 minute | davidadrianvladut1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):
Pai polițiea ce să facă, îți ai spus întrebarea asta ca polițiea e corupta... Uremeza sa pun întrebarea asta dacă polițiea e curputa"

nu am dictionar davidadrianvladut1 - roman, deci cum se traduce:
"polițiea e curputa"

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Dupa ce ca esti analfabet latrii aiurea, vezi-ti de treaba ta desteptule.

Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna ca, le-a aflat numerele de telefon de undeva (probabil de pe Whatsup).

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca este un coleg de-al vostru din clasa, care face misto de ele. Sa-l blocheze!

| Lukasssz a răspuns:

Inseamna ca vrea sa le abordezewinking

| Brizbriz a răspuns:

Al dracu' necunoscut, pe tine nu te stie, asa ca teapa o sa isi ia numai prietenele tale
da' cum se poate asa ceva, da' pana cand?

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru Brizbriz):

Este un răspuns eronat... Ai să o ajutam dar nu așa

Mulțumesc echipa TPU

| Brizbriz a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

"acum o oră | Cristian226 a întrebat:
De ce serialul Casa de papel este atat de lăudat? Am reușit și eu acum sa vad primele 2 sezoane și nu prea m-a impresionat sau dat pe spate. Adică cu toată povestea se putea face lejer un film de vreo 2 ore rezumat asa. Nu mi s-a părut cu nimic mai sus decât un film de acțiune obișnuit. Adică unii mor, alții pleaca etc. În unele momente părea o telenovela spaniola. A fost bun dar nu înțeleg de ce lumea îl considera asa de wow. Povestea este adevărat foarte bună iar personajul Profesorul foarte complex și bine conturat dar ca serial nu mi se pare ceva de ridicat în slavi."

"acum o oră | davidadrianvladut1 a răspuns:
Ok."

uite cine da raspunsuri "ne"eronate

nu o sa imi cer scuze ca vad intrebarea ca si "prietenele mele sunt apelate de necunoscuti, eu de ce nu sunt?!? VREAU SI EU!"

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru Brizbriz):

Nu ai dat date suficiente să te pot ajuta îmi pare rău

| Brizbriz a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Asta e scuza pe site-ul asta, daca eram in CSGO ai fi spus lag, da, stiu

incearca sa mergi sa iti iei pastilele, ca eu nu am intrebat nimic si nu am cerut nici un ajutor, asa ca multumesc, ca ma ajuti sa demonstrez cat de incoerent mental esti

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru Brizbriz):

Echipa TPU vedeți? Asta este un fel de mulțumesc că am ajutat-o ori să îmi mulțumești că te-am ajutat tu dai cu piciorul.
Eu mă bucur că te-am putut răspunde la întrebarea ta si că te-am ajutat iti am dat un răspuns cât mai complex de alți care dau răspunsul eronat

| Brizbriz a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Multumesc de "ajutor"
un moment... inca odata... CARE AJUTOR? ca nu vad nici unul
ala la care visezi tu?!?

ce ai fumat? vreau si IOhee hee

| 1997onur a răspuns:

Inseamna ca știe cum le cheama și chesti de genu.

| haileewatson a răspuns:

Sunt farse. Spune-le sa blocheze numerele

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru haileewatson):

Ce răspuns ușor ai dat... E bun răspunsul în fine
Ai să ajutam persoana nu săi dăm raspunsuri eronate

Mulțumesc echipa TPU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil sa fie vorba de vreo cunostinta, coleg de clasa/coleg de serviciu care vrea sa le sperie puțin in scopul de a se distra.

Spune-le sa nu-i raspunda si sa-l blocheze.

| Mavni a răspuns:

Hartuire!
Chiar le-a spus pe nume?

| davidadrianvladut1 a răspuns:

Bună si tu pretana... Osa încerc să te ajut cu cele 3 întrebări spuse de tine, poate sa primească de la o persoană din familie sau să o cunoască cineva gen de pe Facebook sau inventează el pe parcurs, poate sa fie trimis chiar cel mai bun prieten pe un ton anonimat
Ce-l mai bine e sa ignori si să blochezi numărul sau contul care iți trimite meseje asta este sfatul meu cred că te-am ajutat

| davidadrianvladut1 a răspuns:

Te rog dacă ai nevoie de ajutor te pot ajuta cu ce-l mai mare drag mă poți găsi pe insta cum sunt pe TPU asa sunt si pe insta davidadrianvladut1
Mulțumesc

| francesca6728 a răspuns:

Salut!

Cel mai bine este sa ignore aceste mesaje.