| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am o intrebare pentru fete.
Cat ar trebui sa dureze prima intalnire din punctul vostru de vedere atat incat sa fie una normala, nici grabita nici plictisitoare?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Până nu mai aveți ce să spuneți unul altuia.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar de ce vezi "prima intalnire" ca pe ceva... foarte diferentiat de restul? Scrie undeva exact formula pentru o "prima" intalnire ca la carte?

Este intalnirea ta, adica a voastra... asa ca incercati sa va simtiti bine si sa faceti ce vreti voi, nu ce fac alte persoane.
Stati cat vreti voi sa stati, daca va simtiti bine impreuna, ce mai conteaza altceva?

Cu momentele petrecute impreuna o sa ramaneti ca amintire, nu cu faptul ca ati stat cu o ora peste.

Bafta sa aveti! ^_^

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

,,Dar de ce vezi "prima intalnire" ca pe ceva... foarte diferentiat de restul?,,
Din cauza expresiei,, Prima impresie conteaza,,

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

In momentul actual... traim intr-o lume in care foarte putine nu judeca dupa prima aparenta. Crede-ma ca sunt foarte multe persoane care au o cu totul alta parere prima data, si dupa ce timpul trece si cunoaste persoana respectiva cu adevarat, isi da seama cum este de fapt.
Tocmai din cauza acestor lucruri pe care lumea vrea sa le arate prima data, desi... doar ascund alte lucruri ce nu ar trebui.

| mentholinks a răspuns:

Pana isi da drumul.

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde câte lucruri ai in comun. Dacă doua persoane găsesc un subiect comun care le face placere, nici nu se mai uita la ceas. Nu te gândi la durata. E posibil sa nu aveți nimic in comun și întâlnirea sa se termine foarte repede.

| Vântulalb a răspuns:

Nu exista o limita orara. Depinde cum se simt cei doi. Daca nu au nimic in comun, de ce sa o lungeasca? E mai bine sa fie "grabita" si sa o incheie imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O oră.

| Dariaa90 a răspuns:

Nu contează ca este prima, a doua, etc., totul trebuie lăsat sa evolueze in mod natural.