| FataCuDouaFete a întrebat:

am o problemuta; mami mi-a dat azi bani ca sa merg maine in oraj si sa iau ceva de imbracat mie si surioarei mele (de cateva luni), si bunica vrea sa vina cu mine sa aleg hainele ca zice ca daca mergem impreuna avem gusturi mai bune. Dar eu nu vreau sa merg cu ea ca bunica se grabeste si a zis ca stam o jumatate de ora in oras ca se grabeste, si acum pe bune, stai sa cumperi haine pentru tine si sora ta in doar jumatate de ora.Cum sa fac sa-i zic ca sa nu vina cu mine ca e jalnic sa mergi de cot cu bunica prin oras, pana si prietenele mi-au spus asta; sunt adolescenta pot sa-mi port si eu de grija. Ea vrea sa mergem pe la 8:30 si pe la 9:00 maxim 9:30 sa fim acasa iar eu vreau sa merg singura pe la 14:00.Cum sa-i spun ca sa nu o ranesc, pentru ca in seara asta am incercat sa,, indoi,, un pic lucrurile si nu a mers.Cum sa-i spun sa nu o dezamagesc? mersi mult.

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Intreaba daca cunoaste zicala : Graba strica treaba.
Fa un compromis daca nu merge altfel, du-te cu ea si daca nu gasesti in 30 de minute ea sa mearga linistita acasa la treburile ei iar tu mai stai sa cauti pana nu gasesti ceea ce iti place happy
Apropo multe magazine cu haine se deschid dupa ora 9!

| FataCuDouaFete explică (pentru evenso):

Mersi mult, esti o salvatoare de cumparaturi.Am sa incerc totusi sa-i explic ca noua fetelor pana ne decidem e mai greu, si in majoritatea magazinelor sunt scumpe de-ti ia foc buzunarul; iar daca nu vrea o sa fac cum ai spus tu:daca nu gasesc ce-mi trebuie sa mearga acasa iar eu sa raman in oras cu ale mele.mersi mult. funda!

2 răspunsuri:
| FataCuDouaFete explică:

Mersi, poate iti trimit si tie pe TPU o gentuta draguta si niste fundite de pus in par.Noapte buna!