| BibiD a întrebat:

Am si eu o intrebare mai ciudata, cred laughing...Am observat la mai multi prieteni ca daca ii suna un alt prieten spun : "Pronto"! straight face Stiti cumva ce inseamna acest " Pronto "? Si mie m-i s-a spus de cateva ori la telefon! Astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| Stassy a răspuns:

,, Pronto" e un cuvant in italiana [ sau spaniola - nu stiu bine -] care oricum inseamna,, repede";,, acum";,, urgent". [ mi-am dat seama deci e in italiana.Acuma daca nu ma crezi, cauta pe net dictionar italian-roman, scrie pronto si vezi.Acuma da-mi fundita:-W

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

E un fel de ''alo, da'' in italiana.frantzujii raspund cu ''oui, alo''

| a1doru a răspuns (pentru a1doru):

Cum raspund nemtzalaii, nu stiurolling on the floor

| Gabyy32 a răspuns:

Pronto iseamna
Alo!
Buna!

| BibiD explică:

Si eu stiam de " repede " sau " urgent" dar nu eram sigurabig grin!