| Cami2003 a întrebat:

Buna!
As vrea sa merg la un psiholog, in București. Problema e că nu știu ce am. Am avut un examen oral azi, de dimineață, și am fost atât de stresata, de deprimata și de anxioasa, încât am inceput să plâng și nu am reușit să mai intru in sala de examen. Mă simt oribil. Starea mea info sa îmi afecteze viața la un nivel la care nu mă așteptam. Cunoașteți un specialist in București?
Va mulțumesc!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Next time un xanax

| Cami2003 explică (pentru RAY):

As vrea sa nu mai pățesc așa. Cat despre calmante, am tot incercat unele variante pe baza de plante, dar nu prea am găsit ceva care sama ajute. Vreau sa tratez și să aflu cauzele, nu doar sa amelioreze simptomele și efectele pe moment.

| RAY a răspuns (pentru Cami2003):

Si eu cand am facut vaccinul am luat xanax, doar atunci, xanax te calmeaza la propiu, doar le nevoie, daca vrei iti dau o pastila de 25mg

| ShaOfHatred a răspuns (pentru RAY):

Nu mai instiga oamenii la droguri rolling on the floor)

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Cami2003):

Nu pastilele sunt răspunsul. Doar în situații mai grave. Dacă o să mergi la psiholog și totul merge bine, o să vezi că nu o să mai ai nevoie de pastile

| RAY a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Era o situație grava

| ShaOfHatred a răspuns:

Probabil ai un nivel ridicat de anxietate. Majoritatea psihologilor sunt specializați pe anxietate și depresie, pentru că sunt cele mai des întâlnite. Deci fă un search, vezi care îți place mai mult și ca bani and all și poți să începi să mergi. Și oricum, dacă din prima sau a doua ședință de terapie, nu-ți place psihologul poți să mergi la altul.

| Cami2003 explică (pentru ShaOfHatred):

Mulțumesc!
Am problemele astea din liceu și nu am reușit să le țin sub control.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Cami2003):

Eu le am de-o viață, dw, știu cum e. Dar crede-mă că psihologul o să facă o diferență enormă