| cristi085 a întrebat:

Bună, azi am luat teapa pe olx, am vrut sa vad ceva și domul a zis ca vrea sa plătească în avans și eu mai prost am introdus datele mele de card și mi-au luat banii, cred ca în Kazakhstan s-au dus, ca m-am uita sa vad unde au fost trimis și era o banca din Kazahstan, dar i-am trimis și datele mele unde locuiesc și acum sunt super speriat, cardul l-am blocat, dar mai au datele mele îmi este frica, dacă a mai fost cineva în aceasta situație va rog ajutați-ma!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica ai vrut sa vinzi tu și tot tu tinai bagat datele de la card?

| cristi085 explică (pentru suntserios):

Da ca m o baga în caca* ca o zis ca vrea sa ii trimit coletul prin curier ca el cheamă curier și îmi da banii pe card și sa ii trimit datele, și acum când realizez cât de naiv am fost puteam spune NU

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este ptoblema ca ai zis unde stai, pur si simplu s-a intamplat. Daca este o suma mica si nu vrei sa o recuperezi, nu mai baga in seama asta. Nu o sa se intample nimic rau.

Doar banii s-au dus, acum ca ii stie adresa nu inseamna absolut nimic.

| suntserios a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cum sa nu bagebin seama, omul si a dat datele de pe card cuiva... Sau cine stie ce a facut el acolo. Eu i as sugera sa blocheze cardul si sa vorbeasca urgent cu banca...

| DoarBogdan a răspuns (pentru suntserios):

Ma astept sa fi introdus datele intr-o modalitate de plata, pe ceva... site securizat.
Ca doar... cine ar putea sa trimita datele sale de pe card unei persoane straine :/. Sau asa sa fi facut oare?

| cristi085 explică (pentru suntserios):

Am vorbit cu banca și mi l-o blocat

| cristi085 explică (pentru suntserios):

Și dacă ma uit pe aplicația mea bancara vad ca scrie ca banii s au trimis la My Beeline ce este aceea?

| Alexissss a răspuns:

Exact asta am pățit și eu aseară. Mi-a fost retrasa o suma destul de mare. Mi-am dat seama prea târziu ca am fost înșelată. Cum ai procedat in afara de faptul ca ți-ai blocat cardul? Ai fost la politie? Se poate rezolva ceva?

| cristi085 explică (pentru Alexissss):

Am blocat cardul, am sunat la banca și nu au mai putut face nimic, plângere la politie nu am mai făcut