| florrymiha a întrebat:

Buna!
care sunt cele mai haioase si amuzante intamplari petrecute la scoala? sau cele mai tari cuvinte spuse de profesori in timpul orelor? povestiti-le

FUNDA pentru cele mai amuzante!

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna:*,eram in clasa a 9a si inainte de ora de romana niste colegi de ai mei au fumat in clasa cu geamurile inchise pentru ca era iarna si ne era friglaughing,si cand a intrat profu in clasa a spus cine a fumat in clasa,iar noi am spus ca nimeni ca poate a intrat mirosu de afara si a spus ca daca nu ii spunem cheama directoru,nici atunci nu au recunoscut colegii mei ca ei au fumat,si intr-un final vine cu directoru si cum il vad colegii mei ca intra in clasa, au sarit pe geamlaughing)noroc ca invatam la parter si atunci si-au dat seama cine erau vinovatii, nu i-au pedepsit i-au certat putinlaughing.
In clasa a 10a era spre sfarsit de an scolar si astia de la mine din clasa s-au gandit sa le faca baie la niste colege din clasa.Au luat o galeata,au umplut-o si au pus deasupra usei,si asteptau sa intre fetele acelea ca sa cada apa pe ele,dar din pacate nu au intrat ele a intrat diriga sa ne spuna nu stiu ce si toata apa a cazut pe earolling on the floor), ne-a facut morala toata ziua, dar am scapat cu bine.
Acum in clasa a 11 a la ora de mate trebuia sa dam test si un coleg nu stia si a preferat sa chiuleasca in loc sa ramana la ora, si a iesit in curtea liceului.Pe la jumatea orei,profa deschide geamu pentru ca era foarte cald in clasa,si sa intre putin aer. Dupa cateva minute colegu de afara a luat o piatra si a aruncat cu ea spre tabla,dar din pacate nu a vazut-o pe profa si a nimerit-o direct in caprolling on the floor,s-a speriat asa de tare nu stia de unde era,se uita in sus,se uita prin clasa,noi eram pe jos de rasrolling on the flooriar de test scapasem, l-am dat data care urma, toata ora am ras rolling on the floora fost super ora aia
Si tot acum in clasa a 11a,saptamana trecuta am avut inspectie la ora lu diriga,si ne explica nu stiu ce acolo la tabla si in spate un coleg de al meu tot radea dar la care zice diriga "tu ai o problema? ma superi peste masura,sa ma sune mumata"rolling on the floor), am inceput sa radem, mai avea putin diriga in ziua aia si ne batealaughing)

11 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Mmm... Eram noi la fizica si ne-a desenat profu o schema pentru sensul gravitatiei. Un cerc-pamantul si niste omuleti. Faza e ca dupa le-a trasat omuletilor barne printre picioare ca sa evidentirze chestia aia cu gravitatia. Deci noi am inceput sa radem...

Sau
. Eram tot la fizica si cica profu-:
- Tu ala de acolo. Cum te numesti?
-Xulescu
- De unde stii?
-M-am uitat in certificatu de nastere

Sau chestia de la biologie:
,, Ce frumusete de ficat. De ce sa-l strici la bautura?"

| Deny1333 a răspuns:

Profa de francă: Ieși afară că te dau afară!
1, 2, 3; taci te-am întrebat!
Profu' de tehno:
- Xulescu?
- Prezent!
- Ce faci în ultima bancă?
- Păi m-am mutat și eu doar azi...
- Eu te știu prezent doar în prima bancă. Absență nemotivată!

au mai fost multe gafe...
de exemplu: un coleg e dat afară din clasă și după 5-10 minute mă pune profu' să-l chem înapoi. iep, ia-l de unde nu-i!
după vreo 2 minute, apare tipu' nonșalant, deschide ușa și zice:
- Domnu', pot să vin în clasă? Că m-am plictisit aici pe hol...
- Bine, intră. Dar, zi-mi și mie: unde-ai fost?
- Ah, eram la parter, mă băteam cu aia de servici cu mătura.
- Doamne sfinte! Copiii din ziua de azi!
ăla deja era în bancă.
eu: - Nu-ți ceri și tu scuze?
la care tipu', cu o moacă plictisită și un zâmbet tâmp, către prof: - Scuze...

și tot așa...

| melyyy a răspuns:

Pai era un coleg la ora de mate la tabla si prfu ii dicta problema: Profu:deci...M, N, P 3 puncte pe dreptele...
X: poftim?
Profu: scrie ma acolo M,N,P.
X: ce sa scriu?
Profu : M, N, P! adica Ma Nerodule si Prostule!
laughing sper sa-ti placa noi am ras destul in acea ora de mate laughing)

| Чернобыль a răspuns (pentru melyyy):

La mine erau punctele M,N, P, Q.
Si erau operatii de genu' [MQ]\(MQ), dar chestia e ca MQ aparea la toate operatiile.
Profa:Astia(cei care au facut cartea) au o obsesie cu MQ, MQQ(Em chiul chiul).De la verbul "a chiuli".rolling on the floor

| Nicky29 a răspuns:

Nu stiu cum mai e acum la scoala dar cand erea generatia mea faceam numai prostii sa enumar cateva din prostiile care m-au facut legendat: am rupt balustrada cand ziceam ca eu nu stric nimic, am sarit de la etaju 1 ca ma atacau prietenii imaginari ca am luat bani cu camata de la ei; aveam o profesoara de 1 metru jumate care zicea ca are prieten de 2 metri de la bronec care ne rupe pe genunghi daca nu suntem cumintii; m-am pishat pe mine; m-am pishat pe un alt coleg; si mult alte prostii a mfacut.

| pinkflower a răspuns:

laughing odata la ora de francez profa` s-a besit si a zis in franceza miros si dupa ca sa se acopere s-a prefacut ca merge sa vb la tell ca de obicei...

cand eram in 1-4 doamna invatatoare avea slitul deschis dar era la maxim si i se vedea asa de bine chilotii laughing Ea se plimba prin clasa ca si cum nu sar fi petrecut nimic dap noi pe jos de ras laughing

odata la ora de mate, profa l-a intrebat pe un coleg (care recent si-a luat un tel nou ) ce telefon are iar el a zis : SamSUGI laughing s-a ras si ea un pic dapai noi desastru laughinglaughing

sunt ele multe altele ceau:*

| virus5381 a răspuns:

Hmmm una foarte faina este cand am raspouns la techo. Eu habar nu aveam de lectie si am zis ca profa oriucm ii de treaba si nu o sa se supere daca citesc din caiet... Eu citeam din caiet si profa intreaba 'ce faci ' eu a citesc si eu lectia anterioara poate imi vine inspiratie si discutia a cam continuat asa o vreme. Oricum in final am reusit sa citesc toata lectia si sa iau 10. Alta intamplare asta ii nasoala o fo cand am incurcat o profa cu o eleva si am spalat-o rolling on the floor noroc ca era mai tinerica si nu so suparat laughing. Alta o fo cand mo enervat un coleg si l-am bagat in cosu de gunoi. Faina pentru mine da pentru el... Am sarit si eu de la etaju unu ca m-am pltisit de ora si am zis ca ii timpu sa plec acasa si cum nu voriam sa fiu vazut de profa oricum in final cred ca mo vazut rolling on the floor. A si ultima asta ii faina aveam o p[rofa de 1 metru 40-50 mica rau de tot care ne-o enervat odata si am decis ca ar fi bien sa o blocam dupa catedra big grin Cadera fiind mai greoaie ea so strofocat 30-60 min ca sa iasa de acolo laughing.Am inundat coridoru vara cand ne era cald si am decis ca ar fi o odee foarte ok sa ne stropim a si fost pana nu ne-a vazut directoru rolling on the floor. Mai sunt si altele dar imi este lene sa le scriu

| Dyony01 a răspuns:

Profa de mate care este in primul an de invatamant este un pic cam proasta
vine cu o banana in timpu orelor si incepe sa o manance, si un coleg ii spune,, e buna doamna, am si eu una, o vreti ca oricum mie nu prea imi plac.

sau cand un colg ia pus mana p picior, au cand unu i-a zis,, ****i morti mati! si la auzit si i-a zis sa aiba de morti lu masa si sai lase in pace p a ei

sau profu d istorie care ia ziu unei colegi ca iar da cu batu la fund, sau ne-a zis ca a primit reclamati ca a mangaiat o fata si face el,, d acum am inceput sa nu mai mangaii fete ci baieti( da era foarte serios) iti dau un link cu profu d istorie a fost dat la stiri ca le-a spus unor elev despre vsele lui erotice,,, e cam dement http://stirileprotv.ro/......otice.html

am mai mult nezbaii facute in scl
cand am rupt perdeaua si i-a cazut lu domn dirig in cap ca el m-a pus sa o trag si s-a rupt :))
sau cand am mers cu doamna de gografie si sa impedicat p hol si un coleg d al meu care a fost d 2 ori repetent si care e si tigat a luat-o in brate ajutando sa nu cada( asta a fost tare d tot

cand am mers la handbal domn prof. d ed fizic nea spus sa ne luam 2 perechi de pantaloni la noi dar nu am asculta. si in timp ce jucam lu o colega ii s-a rupt pantaloni si domn prof se uita cu niste ochi si a incepu sa rada\

sau cand i-am dat cu mingea in cap lu profu de ed fizica. a avut un cucui :)))

cam atatea imi aduc minte

| albertcraiova a răspuns:

Pai la cate am avut noi oricum hai sa zic cateva.
odata la ultima ora aveam franceza si tocmai urma sa sune si atunci au intarziat vreo 2 si venisera unele de facultate sa ne predea si stateau langa usa si aia 2 de intarziasera nu stiu cum de au rupt usa din balamale si le-a cazut in cap alora de la facultate am cauzt pe noi de ras.
altele ar fi cu profu nostru de ed civica creca e unu dintre cei mai moracanosi profesori.o data ne-a lasat sa stam 10-15 min ca terminase lectia si colegu meu incepuse sa se joace pe telefon pe silentios.dar in spate se juca altu SNAKE si pierduse si se auzise sgomotu ala cand pierzi si dupa se intoarce profu la noi si zice:CINE FU TAMPITU DE ARE TELEFONU APRINS? dar noi facem:ala din prima banca(adica colegu meu laughing )dar dupa el se sperie si zice ca nu a fost noi continuam dar zice pana la urma ala enervat:IESI AFARA! dar el domnu dar nu am fost eu dar el MA IESI MA AFARA, IESII! si dupa cand se suna se duce in baie sa planga ca il certase profesoru nu am mai putut de ras la faza aia.
hmm si ar mai fi multe mai ales vorba doamnei de desen:CLASA DE COPII NEBUNI rolling on the floor si cand ma gandesc ca sunt de abia intra 7-a

| CяysƧ a răspuns:

Eram in clasa a2a laughing si aveam o profa de engleza foarte rea.Un copil vorba si ea s-a dus si i-a dat o palma la care copilu` zice: esti o MAIMUTA GRASA! si doamna zice TU VORBESTI MA SCHELETE AMBULANT...ironia sortii e ca colegu` s-a mutat in gimnaziu la alta clasa si a avut.o ca diriginta chiar pe profa aia laughing
Uite o faza ci badigardu:
Stateam la careu in clasa a6a si aveam un pitic parca era clasa a4a laughing. Striga profu` de servici "6D intrati!" toti copii de la mine din clasa au inceput sa se miste catre intrare tip til si piticu` printre noi la poarta-l vede badigardu` si-i zice :Alooo tu unde te duci copilu`!? el saracu a inceput sa faca ca oate alea mai avea un pic si plangea si zicea ca e in clasa cu noi eu si 2 fete i tineam partea dar restul clasei tot face " Baa ce cauti la noi in rand ca tu nu esti cu noi in clasa?!" si pana la urma nu la lasat abdigardu sa intre. Prima ora aveam engleza laughing si aia de engleza evea un fix daca intra cineva dupa ea facea spume la gura, dupa cateva minute vine piticu` in clasa "Doamna pot sa intru la ora?" doamna la chemat in fata ei deschide catalogu` i arata absenta ii mai da si o palma si i zice "Treci in banca sa nu te duc la director! " saracu` copil laughing
Eram o data nu imi stiu la ce ora si-l asculta profu` pe un coleg si ala prost batut in cap reuseste sa ia 10 toti copii impreuna cu profu` ne mi-am si cand sa treaca in banca i trage unu` scaunul si face mare galagie in clasa la care profu:
-Pentru ca ai deranjat ora, iti anulez zecele! rolling on the floor
O data aveam un gagic ce era cu mine in clasa si in pauza am stat cu el dupa ce s-a sunat ma tinuta o fata inca 2 minute si el a ramas sa ma astepte. Aveam religia intram noi pe usa o rugam pe doamna sa ne ierte zice doamna ca nu.i nimic la care colegii Oooo nebuniilorwinking doamna : ce aveti ma cu ei lasa.ti! la care colegii: Poi astia sunt combinati doamna.A pus doamna o uitatura de dispret pe mine m-am simtit nasol dar acum cand imi aduc aminte radu laughing

| anonim16666 a răspuns:

Am multe intamplari dar cea mai tare a fost cand profu nostru de mate face prezenta si urma o colega si zice el -Put angrynu dau numele) zice ea -Prezent dar pe urma zice profu -mai *** ti-ai schimbat sexul laughing.sau la ora de fizica zice profa catre un coleg -Da mai copile faci s*x cu banca? si zice el -da n-am prezervativ si poate o las gravida! laughing.sau la ora de religie prufu a terminat lectia mai repede si a zis sa facem altceva doar sa nu iesim din clasa si incep eu sa ma joc cu o colega pe telefon(am facut schimb de tel.)si eu ma jucam pe Pou si daca stiti camera aceea de jocuri si mingea si ma jucam cu mingea aia si a sunat o data in toata clasa si se intoarce profu catre mine imi cere tel si il dau si profu ia tel si incepe sa puna degetul pe ecran si sa tot miste pe acolo alea si zice profu -Telefonul asta e stricat nici nu merge si si suna ca o droanga laughing. sper sa iti placa mai am dar mi-e lene sa scriu