| Alleee18 a întrebat:

ce as putea sa fac eu daca fostul prieten inca tine la mine? eu am vorbit cu el si mi a zis ca este ok daca eu vreau sa ne despartim pentru ca el imi vrea doar binele.si a mai zis ca daca sunt fericita cu noul baiat sa nu renunt la acesta.stiu ca sufera extrem de mult din cauza mea si chiar imi pare rau pentru el dar nu pot fi cu el din mila.sunt fericita cu actualul insa mi se rupe sufletul sa l vad plangand dupa mine.noi am ramas prieteni foarte buni si el vrea sa vorbim zilnic la telefon dar si pe mess.cand l am intrebat daca nu ii fac mai rau ca vorbesc cu el a zis ca mai tare l as rani daca nu as vb cu el o perioada.eu nu stiu cum e mai bine pentru el.sa vb sau nu? nu vreau sa l fac sa se simta prost din cauza mea pentru ca nu e vina lui ca ne am despartit.va rog spune ti mi ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Eu te-as sfatui sa stai de vorba cu el si sa ii spui toate lucrurile acestea. Este adevarat ca nu poti sa stai cu el din mila.Ai mentionat undeva ca nu e vina lui ca v-ati despartit, in cazul acesta cred ca ar trebui sa mai vorbesti cu el din cand in cand, dar trebuie sa il faci sa inteleaga ca intre voi doi nu va mai exista nimic decat prietenie.