| Rizer a întrebat:

Buna
Ce ati face daca intr-o dimineata v-ati trezi cu un mesaj pe tel de la fostul prieten care e plecat cam de vreo 2 ani de zile si nu va mai vazut de mult timp si plus ca avut si prietena in timpul asta, iar el sia schimbat nr de tel, iar tu nustii al cui e nr si faci un apel, apoi trimiti un mesaj "cine este" si iti zice ca este fostul prieten si tu spui ca sa te lase in pace ca ai prieten dar el nu se domoleste si intr-o zi iti da un bip iar tu esti cu prietenul tau, iar el vede si te intreba cine e tu spui care e situatia si explici iar el se infurie si iti spune ca ce treaba mai ai cu el si chestii dintr-astea!
Voi ce ati face, asa si daca prietenul var lasa si v-ar spune ca numai aveti ce vorbi cu dansul!
Mam gandit la asta, eu nu am fost in situatia asta acum recent dar am avut ceva de genul asta dar pana la urma mam impacat cu prietenul si nu mi-a mai zis nimic!
Dar voi de ati fi in situatia cum ati proceda?

Răspuns Câştigător
| alinaandrei a răspuns:

I as spune adevarul actualului prieten si nu i as mai raspunde foatului.si daca actualul ma crede inseamna ca merita sa continui cu el daca nu inseamna ca nu merita.intr om relatie cel mai important e sa fie incredere. fara ...nu e relatie

9 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

In primul rand m-as exprima mai corect! A trebuit sa citesc de 2 ori ca sa inteleg.
in al doilea rand cred ca as incerca sa ii explic situatia...deoarece increderea este pe primul loc in orice relatie. Dar sa imi impuna mie cineva ce sa fac si ce sa nu fac, asta nu merge(Voi ce ati face, asa si daca prietenul var lasa si v-ar spune ca numai aveti ce vorbi cu dansul!). In cazul prezentat de tine cred ca as incerca mai bine sa vad ce fel de persoana am alaturi si daca se merita sau nu sa imi pierd timpul cu ea.

Janina
| Janina a răspuns:

Nu e doar de asta, acum fara suparare, dar mai pune si punct!

| sorin a răspuns:

Eu as pune cratimalaughing

| LuS[z] a răspuns:

Daca ti s-a intamplat stii cum e.si-l lasi in plata lui

| Ellena a răspuns:

Frumos raspuns @sorinlaughinglaughinglaughing

| Rizer explică:

Ma scuzati pentru ca am uitat sa mai pun semne de punctuatie si virgula si stiu ca am mai facut greseli si mam exprimat mai asa, mam grabit(doar)!

| naya a răspuns:

Si iar te-ai grabit..doar! atat

| speranza24 a răspuns:

Prietenul actual sincer, nu are motiv sa reactioneze asa, mai ales ca ai fost sincera si ai spus cine te cauta cu acel nr, la acest comportament din partea prietenului actual ar trebui sa te opresti putin si sa meditezi, pentru ca o relatie fara incredere si intelegere nu se cheama relatie,,,, cat despre fostul nu ar trebui sa'i dai importanta, sa'i mai raspunzi la tel

| Notme a răspuns:

Daca prietenul meu ar crede ca dupa 2 ani de zile inca mai am ceva cu fostul as incerca sa ii spun ca m-a cautat si daca nu ma crede i-as da nr lui de telf(a lu fostul prieten) si i-as cere sa il sune si sa vada care e treaba. Mi se pare o lipsa de respect sa ma acuze asa degeaba.chiar daca eu ii spun ca habar n-aveam cine e pentru ca i-am trimis si mesaj sa vad cine este! Totusi eu daca primesc bip-uri de la numere necunoscute nu dau inapoi si nici nu trimit mesaje sa intreb cine este, imi spun in gand: daca are nevoie de ceva ma suna, nu stau sa caut cine este.