| alexandradlr a întrebat:

Bună! Ce credeți ca ar putea face diaspora sa se intoarca inapoi în România?
V-ar conveni sa se poată întoarce românii din afară înapoi sau credeți ca le e mai bine în afară?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa imi convina mie?
Treaba lor ce fac.
Majoritatea care au plec acum se fac ca le pute Romania. Daca le pute sa ramana acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rata infractionalitatii in tara e oricum mare, daca s-ar intoarce si cei din diaspora dintre care un procentatj semnificativ fac bani prin mijloace ilegale ar fi jale in tara. Cunosc personal familii care nu aveau nici bani pentru o paine in tara iar acum posteaza poze de la Paris cum traiesc in puf si sparg banii fara numar