| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Ce tipuri de obiceiuri și comportamente nu le înțelegeți la oameni și vă este greu sau imposibil să le acceptați?
Un "de ce" ar fi necesar.

Răspuns Câştigător
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Suntem UNICI.Și fiecare în funcție de capacitatea sa intelectuală va accepta sau nu comportamentul, felul de a te trata cei din jur.Respect pe toată lumea, însă când descopăr că ești "diferit" te ocolesc.Ce înseamnă "diferit"? Păi nu este vorba că nu i-aș înțelege, însă eu nu tolerez să discut cu cineva care înjură și sunt unii care indiferent de felul cum tu îi tratezi ei se comportă contrar modului tău de a fi. Apoi ar mai fi că ocolesc pe cei care consumă alcool în exces(aici cantitatea care este considerată peste limită este diferită de la persoană la persoană)sau cei care se droghează.

7 răspunsuri:
| oSalamadra a răspuns:

Te uiți la userul Sierra și vezi tot ce urăsc la un om. Băgătoare in seama pe lângă subiect, jignește, interpretează viața aiurea, vede o întrebare despre prietenul tau crede că e despre tine și te acuza că minți la alta intrebare
Bolnava dracu

| Mosotti a răspuns:

NU ii inteleg pe astia care cumpara chestii inutile si dau banii aiurea, de exemplu daca un telefon e f bun, va merge f bine 2-3 ani pe putin, ce rost are sa iei altul dupa doar un an?! Ca si ala face acelasi lucru ca si celalalt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce unor oameni le place să se certe...adică faci tot posibilul să atenuezi conflictul, însă ei nu te ajută deloc, ba din contră. sad

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Te testează.Nu le mai răspunde.În realitate cum ai proceda? Îi ocolești când cunoști că respectiva persoană este violentă fizic sau verbal. Când le răspunzi înapoi le dai satisfacție și așa ei știu că au reușit să te necăjească.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu mă refeream la spațiul virtual. Oricum ce se întâmplă aici nu prea mă afectează...

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Și în real este la fel.O dată ce ai discutat cu o persoană și vezi că nu poți purta o conversație, nu poate să își prezinte punctul de vedere fără a aduce injurii sau să ridice tonul sau să devină chiar și violentă, data viitoare o ocolești.Simplu.Indiferent cine va fi, dacă poți lași loc doar de bună ziua, dacă nu asta e mergi înainte, nu ai pierdut nimic, dacă continui să îi accepți în preajma ta posibil să te schimbi și tu și să devi asemenea lor sau să o iei razna.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Yep.