| alinalin207 a întrebat:

Cred că îmi este frică efectiv de matematică.
M-am și mutat la altă școală crezând că îmi este frică de profesoară. Dar și la școala nouă tot am așa o teamă, și mă rog mereu să nu mă întrebe ceva sau sa ma treacă la tablă?
Ce trebuie să fac ca să nu mai am frica asta!

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu musca matematica. Este o materie ca toate celelalte. Cea mai tare chiar. Imblanzeste taurul. Daca faci cateva exercitii iti garantez eu, 100%, ca nu o sa iti mai fie.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Cred ca ar trebui sa inveti mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu am avut-o în clasa a 9a și a 10a la liceu, deoarece nu știam mai nimic la Matematică și aveam pe deasupra și o profesoară scorpie.
Ca să nu-ți mai fie frică, recomandarea mea este să începi să faci meditații.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să asculți asta. big grin

https://youtu.be/oNp3HNQRpKU