| Ramo137 a întrebat:

Buna ^^, daca ma mut la filologie sau la stiinte sociale, la ce dau teze? eu sunt la stiinte ale naturii. multumesc dau funda happy

Răspuns Câştigător
| sellenaD a răspuns:

Buna!happyFilologie: Limba romana, o limba straina, care e limba 1 in scoala sau la clasa respectiva sau daca ai noroc e la alegere depinde de liceu, latina, istorie. Am fost si eu un semestru!
Stiinte sociale:Romana, istorie sau geografie la alegere, o limba straina la fel ca la filo, si in clasa a 9a logica, a10a psihologie, a11a sociologie, a12a filosofie;-mie mi-a placut mai mult la stiinte sociale.
Bafta!

| Ramo137 explică (pentru sellenaD):

Multumesc, sper sa imi placa si mie big grin. imi place psihologia happy, te pup, ai primit fundita happy

| sellenaD a răspuns (pentru Ramo137):

Multumesc si eu pentru funditahappy! Sper sa iti placa(depinde de liceu, colegi) ...si mie mi-a placut psihologia asa ca asta fac acum.

6 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, adica dai la filologie dai la romana, engleza, franceza, latina si la stiinte sociale dai la franceza sau engleza(depinde care este prima ta limba invatata), geografie sau istorie(tot la alegere), logica si romana.
O seara buna.

| Paulla a răspuns:

La filo dai teză la română, latină, limba 1(care o faci tu, la mine ar veni germana) şi la alegere dintre istorie şi geografie.
La SS e la fel, numai că în loc de latină dai la logică.

| Biia14 a răspuns:

Daca te muti la filo` trebuie sa dai teza din romana, latina, engleza sau franceza [ce faci intensiv] si mai ai la alegere dintre istorie si grografie. Funda? :*

| Anca459 a răspuns:

Pt.sociologie: logica, romana, engleza, si alegi dintre isotrie sau geografie :*