| Mihalache_Iulia_Gabriela_2000 a întrebat:

De vreo 3 ani sunt prietena cu o fata, acum este prietena mea cea mai buna. Dar tatăl meu de câteva luni imi spune ca nu o sa ma mai lase sa stau cu ea deoarece are ceva.El crede ca ma învață lucruri rele, si de fapt nu este asa ea este de nota 10.
Nu înțeleg pana acum ii plăcea de ea, apoi mi-am facut o alta prietena care eu nu prea am încredere in ea dar el crede ca e perfecta.
De ce credeți ca se comporta asa?
Cum il pot convinge ca prietena mea nu imi face nimic rau?

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Eu nu as recomanda sa incerci tu sa il convingi, ci mai degraba sa te lasi tu convinsa de el. Experienta isi spune cuvantul. In mod sigur el a observat anumite lucruri, pe care tu inca nu le-ai sesizat.

| mihai69 a răspuns:

Nu știu, nu-l cunosc pentru a-mi da seama nici cum ar trebui tu să acționezi, nici ce îl face pe el suspicios.
Poate o fi încercat să se dea la ea? și respins fiind (sau nu?), acum ar vrea să vă îndepărteze una de alta.