| anonim_4396 a întrebat:

Buna deci chiar am nevoie sa ma ajutati.Macar cititi.Deci eu invat la un liceu din Bucuresti, dar stau intr-un oras cam la 40 km si fac 1 ora pe drum. Dirigintele meu mi-a zis ca pot sa fac o cerere sa plec cu 10 min mai devreme de la ultima ora(in zilele cand iesim la 19:30) ca sa pot prinde autobuzul care trece exact la ora aia.Dar nu am nicio idee cum sa o formulez.Va rog ajutati-ma, si nu vreau raspunsuri de genul "intreaba-l pe diriga-tu" pentru ca l-am intrebat de vreo 2 ori si nu am inteles nimic din ce mi-a explicat, e un tip foarte ciudat si se enerveaza repede.Trebuie sa duc maine cererea aia, nu vreau sa ajung acasa la 10 noaptea.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna m ai simplu ar fi să stai la cineva in Bucuresti,

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ce idee geniala! Te rog frumos sa-mi raspunzi la intrebare.Am stai in Bucuresti 1 an si chiar nu mai vreau, e mult mai bine asa.

| 95Cosmin a răspuns:

Stimate domn director ( scrii numele).Dat fiind faptul ca eu locuiesc departe de scoala, si ca singurul mod de a ajunge la scoala este cu autobuzul, va rog frumos sa ma invoiti 10 minute in zilele cand avem program prelungit pentru a putea ajunge la autobuz.
Multumesc anticipat
Cu stima: numele tau laughing
Cred ca asa ceva trebuie, mai schimba si tu ceva ca sa iasa bine.Mult noroc

| 95Cosmin a răspuns:

Stimate domn director ( scrii numele).Dat fiind faptul ca eu locuiesc departe de scoala, si ca singurul mod de a ajunge la scoala este cu autobuzul, va rog frumos sa ma invoiti 10 minute in zilele cand avem program prelungit pentru a putea ajunge la autobuz.
Multumesc anticipat
Cu stima: numele tau laughing
Cred ca asa ceva trebuie, mai schimba si tu ceva ca sa iasa bine.Mult noroc
PS: Iti inteleg frustrarea laughing