| Bingoo a întrebat:

Buna dimineata tuturor,se da o situatie un barbat educat,facultate,doctorat,pe Facebook super barbat,aranjat,dichisit,cu situatie buna,vine la prima intalnire nearanjat,cu igiena precara,a doua intalnire la fel,a treia intalnire la fel. Cum se poate ca pe Facebook sa fie la camasa, costum, prin diferite locuri pozat, America, Spania, Italia, Egipt, cu masina ultimul tip de bmw, iar la intalniri nu se da nici macar cu deodorant, in pantaloni de trening, adidasi foarte ponositi iar legat de masina una foarte lovita, mizerabila si el vorbeste numai de calatorii, bani, miliarde chiar! Nu ma intelegeti gresit nu ma intereseaza de situatia lui financiara, dar daca tot pe Facebook esti un om prezentabil la intalniri vii si nespalat, nu stiu ce sa cred! O face intentionat?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Face misto de femei sau are cont fals

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar pe Faceboock sunt poze cu el? Ca poate a pus poze luate de pe internet, doar asa sa agațe gagici, tu ce vîrsta ai? Deci se vede clar ca in spatele calculatorului pe rețele de socializare gen Faceboock poate fi oricine care pretinde ca este cel mai înstărit om, dar in realitate el este un sărăntoc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu asa fac majoritatea? Ma reder la faptul ca in viata online sunt intru-un anumit fel si in realitate in alt fel? Chiar dca ei uita ca realitatea este totul, si viata online, si viata de unde o vrea acea persoana. Tot mai multa lume face asta, nu se mai identifica cu sinele sau mai bine zis chiar acea persoana este si in realitate, doar ca prefera sa faca asta doar in anumite conditii.

Legat de intalnirea ta, aici ar putea sa fie cam doua posibilitati, ori nu prea este atras de tine si nu incearca sa te impresioneze, ori face asta cu un motiv, indiferent care o fi acela. Deci la cum l-ai descris, nu ma astept sa fie a doua varianta, pentru ca la cate "skilluri" are, sa nu stie ca prima impresie uneori este foarte importanta?

| Bingoo explică (pentru DoarBogdan):

Ai foarte mare dreptate,iar de atractie,nu stiu ce sa zic adica el este foarte "atras " sa ma tina in brate,pupat,etc chestii de genul... Dar nu stiu cum poate pe Facebook sa fie atat de elegant, camasa, pantofi, blugi, ceas, ochelari iar la toate cele 3 intalniri sa vina atat de ponosit, si nu este nici foarte galant, adica, ragaie, se plimba de parca e ametit, a baut 2 pahare de vin si a plecat cu masina, este destul de ciudata situatia

| DoarBogdan a răspuns (pentru Bingoo):

Aoleu. Dar aici se ascunde o alta problema vad. La "relatia" dintre voi doi. Ai zis de pupat, strans in brate... dar de cat timp? Dupa cele trei intalniri? Si acum, tot asa face? Tot asa merge prin oras?

Indiferent de raspunusul la intrebarile de mai sus, trebuie sa stii ca universal, tu... nu esti obligata sa stai cu el. Ai fost la o intalnire, doua, trei. Iti place bun. Nu ii place, asta este, treci peste. Esti libera, poti sa faci tot ce vrei tu sa faci, si iti garantez ca poti sa dai peste cine vrei tu si peste cine te astepti mai putin (in sensul bun). Daca tu vrei o anumita persoana langa tine, atunci nu lasa aceasta persoana sa te blocheze de la asta. Meriti sa fii fericita la felca orice alt om de pe Pamant.

Daca nu te simti bine in relatia cu el, poti sa faci trei lucuri:
- sa vorbesti cu el, pentru ca asta ajuta extrem de mult, comunicarea este cheia. Tu ne-ai zis noua, uneor necunoscuti asta, dar lui? Nu el ar trebui sa stie? Hai sa fim optimisti, poate doar nu stie ce sa fac, poate se schimba dupa ce vorbesti cu el. Ii zici ca nu esti fericita asa;
- poti sa ramai cu el asa si inghiti tot amarul fara sa schimbi ceva;
- si ultima, poti sa pui punct si gata. Nu cred ca vrei sa treaca anii si sa te gandesti daca era bine sau nu sa il fi lasat. Nu? Unele lucruri trebuie facute cand trebuie facute.

Si a baut si s-a uract la volan? :O. Pai zi-mi numarul de la masina ca merg si ii sparg rotile. Cum sa te urci la volan ametit, oricand se poate intampla ceva rau si viata unei persoane poate sa depinda de asta.
Stii cum se zice, unde e minte multa, exista si sansa la prostie multa.

Indiferent de ce o sa faci, sper sa tratezi totul cu intelpciune si sa ai parte de fericire in continuare ^_^

| Bingoo explică (pentru DoarBogdan):

Pai cum pot sa ii spun ca as vrea sa fie mai" aranjat " iar de baut da a baut 2 pahare de rose si la o ora s-a ridicat din pat si a plecat ca el nu poate sa "doarma "

| DoarBogdan a răspuns (pentru Bingoo):

Exact cum ai zis si aici. Exact cum simti.

| OldSoul a răspuns:

Pe Facebook toti putem poza in mari personalitati. Insa in realitate, de multe ori treaba sta diferit.

| Dismally a răspuns:

Sunt multi care isi inchiriaza un costum si o masina ceva sa faca niste poze cand in realitate nu au bani sa treaca strada.

| siriusblack98 a răspuns:

Pai asta este profilul cocalarului din ziua de azi. Fix ca Geani din Las Fierbinti. Poze imbracat cu haine scumpe (contrafacute sau imprumutate), lanturi si bratari, check in de prin strainatate (unde a muncit cu ziua). Oameni care se pretind altfel decat sunt.

| yonutu555 a răspuns:

Posibil sa fie 2 variante
1) Sa te testeze daca esti materialista, sperand ca nu esti si atunci sa apara asa cum este el pe Facebook
2) Personalitate falsa ca sa atraga fete materialiste, unele fete din ziua de azi fac orice pentru bani si faima