| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Exercițiu de imaginație.

Ce părere ați avea & cum ați reacționa că părinte, mamă a unui singur copil, o fată de 30 de ani dacă ați afla că aceasta are o relație cu un bărbat de 50 de ani?

Răspuns Câştigător
| freshDEportocale a răspuns:

Are 30 de ani, nu mă doare pe mine

Sora mea la 25 era cu un tip de 40
Mama nu a avut nimic împotriva pentru că era foarte in regula, nu i se vedea vârsta daca te uiți la ce bărbați avem noi la 30 era zeu actor de cinema în comparație.
Se cunoșteau de 5 ani
Dar ea nu a putut să se obișnuiască cu vârsta. Mereu se simțea aiurea când zicea ce vârstă are iubitul ei pentru că îi pasă ei prea mult de cum e perceputa chestia asta, i se părea că sună de parcă sta cu el pentru bani și nu era cazul că amândoi munceau serios
Nu a durat mult
La 30 poate ar fi fost mai matura

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil as face infart, dar cand iti vezi copila ca aduce in casa instructorul de fitness de 35 ea avand 17? Caz real (ma bucur ca nu am fata) culmea e faza ca parintii ei au tolerat asa ceva in loc sa il reclame la politie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

M-ar deranja orice relatie, in prima faza. Apoi as accepta-o, ca e alegerea ei.
Un mos de 50 nu prea o mai supune la... Mare lucru rolling on the floor
Daca e bogat, aia e. Se face doamna. La 30 de ani oricum e cam trist sa nu aiba nimic de gand in viata amoroasa. Mai bine un tip decent, chiar daca ramane vaduva repede.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

De unde știi? Am observat că unii bărbați sunt foarte... în formă, activi... unii pot concura cu tinereii de 20 - 30 in ceea ce privește performanțele happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu am zis ca sunt dezactivati la 50 de ani.
Cum ai spus si tu, "unii pot concura". Adica unii sunt norocosi sau au luat pastile.
Restul, in starea lor naturala, s-ar putea sa sforaie mai tare decat... pot concura laughing

| T0T a răspuns:

La 30 de ani e mult prea matură ca să îi mai poți da lecții sau să încerci să o controlezi. Maxim niște sfaturi.

| relian a răspuns:

Fiecare face cei place,ce simte, parintii nu au nici o legatura cu viata intima a cuiva, chiar acel cineva fiind propriul lor copil.

Poate parintii aia au alta gandire, alte sentimente, oamenii simt, gandesc diferit.
Nu stiu de unde ideea ca un mascul de 50 nu-i bun pentru o femeie de 30 sau de 20?
Ce-s cu ideile astea dusue de acasa laughing.La animale astia care tot bateti toba, ca ala nu-i bun de 50, toate animalele stau impreuna formeaza familii numa daca au aceiasi varsta? Wow aia da chestie.
Aflati voi astia cu perechile de aceiasi vasrta ca lumea animala nu functioneaza dupa cum ganditi voi.
Un mascult indiferent de varsta poate face copii,poate sa lucreze,poate si asa mai departe.

Daca se intampla ceva rau cu el,femela isi gaseste altul,atat la animale cat si la om.

Un cocos batran face sex cu o gaina tanara laughing un leu batran,poate avea o femela de abia ajuns la maturitate,caprioare,orice alt animal nu tine cont de ce ani are masculu,ori femela.

La om care vorba aia mai traieste si in comunitai,care se ajuta intre ei,ar fi si mai usor de facut o familie genul asta.

Sentimentele nu tin cont d e ani. Daca acel barbat te atrage fizic,aia e tot ce conteaza.
Cand nu teo mai atrage, gasesti altul, nu vad care ar fi problema astora care tto trag cu varsta, ca trebuie neaparat sa fie de anii tai.

Du-te in biblie si vezi ca si aia pe vremea aia cam la fel erau cei mai multi, majoritatea barbatilor aveau femei tinere, prospaturi laughing

| Hammurabi a răspuns:

Ca părinte mă simt obligat să-i explic (în măsura "înțelepciunii" mele și a experienței mele de viață) ce înseamnă, ce presupune și părțile negative ale acestei situații.
Balanța între părțile negative și cele pozitive (pe care doar ea le cunoaște) o va face singură.
Hotărârea în legătură cu ce va face în continuare îi aparține în totalitate.
După mintea mea, e o mare greșeală/prostie să-i impui copilului tău, la vârsta asta ce crezi tu că e corect să facă.
Dar ai obligația să-i dai toate informațiile corecte, pe care consideri că-i lipsesc.

În rest, nu poți decât să-l iubești, că e copilul tău, și să fi pregătit să-l ajuți în caz că eșuează în vreuna dintre încercările lui.
Pe mine așa m-au crescut părinții mei.

| Dismally a răspuns:

La 30 de ani trebuie sa stie singura ce isi doreste si ce e mai bine pentru ea. Nu as avea nimic impotriva, varsta nu este foarte importanta in plus am vazut barbati de 50 de ani care arata mult mai bine decat cei de 30...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva de genul: "Age is nothing but a number".
Contează mai mult calitatea acelui tip, nu vârsta lui.

Răspuns utilizator avertizat
| Cehoslovacia a răspuns:

Ori o pun sa aleaga, ori o bat pana intelege ca nu e bine happy