| anonim_4396 a întrebat:

Bună, fiindcă mi-am pierdut locul de munca și nu mai pot accesa niciun fel de credit și urmează sa plec intr-o tara străină și am nevoie de vreo 2000 de euro pentru transport, chirie asociație și bani de mancare pana luna viitoare nu am pe nimeni care sa ma ajute asa ca ma întrebam dacă știe cineva ce sa fac de unde sa iau bani sau sa mi împrumute cineva pana pe data de 20 de februarie cineva care are. ii dau poza cu buletinul meu, rețelele mele de socializare orice care sa demonstreze intenția mea de a returna banii chiar si cu o dobânda. Va rog am nevoie enorm.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Nu vreau sa fiu negativist dar nu iti da nimeni imprumut asa, aparte camatarii care is in stare sa faca multe daca nu le dai bani si ''dobanda'' inapoi. O copie de buletin e fix-pix fara contract de imprumut, si ala trebuie platit separat la notar.