| anonim_4396 a întrebat:

Marți am fost la medic și mi-a spus cea mai mare veste. Am scăpat de chistul endometriozic pe care îl aveam din 2017. A fost ceea mai fericită zi din viața mea. Practic am plâns de fericire.
Și azi noapte am visat că am născut o fetiță, era atât de frumoasă și micuță. Și culmea avea numele pe care l-am ales eu când voi fii însărcinată. Amalia.
Am mai avut vise că sunt însărcinată dar niciodată nu născusem și niciodată nu am știut ce e sau ce nume va avea. Eram atât de fericită, nu voiam să se termine visul.
Înseamnă ceva sau?
Mulțumesc happy

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna ca este cazul si a sosit momentul sa intretii acte sexuale neprotejate pentru a vedea daca vei reusi sa ramai insarcinata. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Medicul a spus că maxim 3 luni sa nu încerc pentru că încă iau tratament ca să termin folia și doar de luna viitoare sa întrerup cu totul. Și maxim 3 luni sa nu încerc pentru că risc să fac avort spontan din cauza la medicamente cum am luat atâția ani.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

In acest caz trebuie sa urmezi in mod obligatoriu sfaturile pe care ti-le-a dat medicul ginecolog, fiindca el este singurul care stie care este situatia reala existenta in organismul si aparatul tau reproducator. Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Da, așa este. Mi-a recomandat înainte cu 3 luni să rămân însărcinată sa iau acid folic. Nu știu pentru ce este.

| Eireann a răspuns (pentru anonim_4396):

Acidul folic sau vitamina B9 ajuta la formarea de celule noi, in special eritrocite (celule rosii ale sangelui). Se da adesea ca supliment femeilor care vor sa ramana gravide si in perioada sarcinii. Se poate da si in caz de anemii sau alte afectiuni.

| anonim_4396 explică (pentru Eireann):

Mi-a recomandat înainte să rămân însărcinată cu 3 luni, parcă.

| Mmn a răspuns:

Inseamna ca iti doresti mult si faptul ca ai scapat de chist te-a facut sa iti faci sperante si sa te gandesti, visezi.

| anonim_4396 explică (pentru Mmn):

Da, recunosc că sunt ceea mai fericită și ca am scăpat dar crede-mă am mai avut vise că sunt însărcinată dar niciodată nu am văzut copilul sau nu am născut. Probabil gândul că sunt bine dar... Legat de nume. Era a doua opțiune la alegere și cu prietenul meu nu am mai discutat de foarte multa vreme legat de copii. Poate semnifica ceva apariția numelui în vis. Nu știu.