| AlexutzaBha a întrebat:

Buna!
Nu stiu ce sa fac... Am un coleg in clasa care ma dispera de nu mai pot. Ma face in toate felurile ma jigneste ma face de tot rasu in toata clasa si poate si la unii elevi din liceu. Azi iar incepu se dadea mare si tare pe fb si iar m-a facut de rahat.

nu stiu are ceva cu mine. Nu i-am facut nimica.
Mi-a reposat ca eu plang si dintr-o palma care mi-a da cineva... Da e adevarat a avut o colega treaba cu mine nu stiu dc si s-a enervat si mi-a dat o palma si am inceput sa plang.Si n-am reactionat pentru ca eu nu dau in nimeni nu am treaba cu nimeni is foarte timida si nu prea fac eu necazuri la alti.

nu stiu cum sa scap de el sa nu ma mai faca de tot rasu sa ma calce in picioare. Ca un pres de la usa ma trateaza... Mereu se baga cu mine in seama pe facebook si tot el sare de cur in sus ca eu is devina.
Iam si zis ca mai are 3 4 saptamani si scapa de mine ca plec la Timisoara si nu ma mai intorc niciodata aici.

Va rog ajutati-ma! ce sa fac sa nu ma mai faca de rahat sa ma calce ca pe ultima javra de pe strada?
Nu stiu cum sa scap de el...

Va rog dau funda!
Cate mai multe raspunsuri. Apreciez efortul.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAi poti vorbi cu diriginta/invatatoarea ta si sa ii spui tot ce se intampla!

| ubhgyfytddtfhfgdf a răspuns:

Sa-ti dau un sfat, mai intai blocheazal pe nermenic/a de pe facebook si ceilalti altfel toata lumea o sa rada de tine asa am, facut si eu l-am blocat pe acel prieten ca ma etichetat pe o poza de maimuta de plus, si mai venise si la mine cu o zi in urma, iti spun eu BLOCHEAZAI nu iti sunt prieteni nu au cei 7 ani de acasa. sunt doar niste fraier care se da mari si tari. nu merita iertare eu cred ca e mai bine sa te transferi la o alta scoala si mai rezista mai este doar o saptamana de scoala. si nu uita BLOCHEAZAI.winking

| July12 a răspuns:

Sunt in exact aceeasi situatie. Cred ca tu ai note mai bune sau o prietenie cu ceilalti mai stransa decat el. Ii ciuda si nu poti scchimba asta. Cand ma jigneste eu il intreb : Ce? ce? Ce? Scz dar nu aud ceva matur. SAU ii spui ca se poarta ca un copil ce nu se poate stapani. Sper sa te lase in pace!

| AlexutzaBha explică (pentru July12):

Da la unele materi is mai buna decat el cum ar fi la matematica sau romana... am note mai mari ca el. Cu ceilanti colegi nu prea vb cu ei. Ei nau treaba cu mine.
Mereu cand ma vede in pauze ca vb prin mesaje sau la tell mereu face misto de mine orice as face. Eu i-am mai zis lasa-ma in pace ca nu esti mai destept ca mine.
Si tot asa facea ca eu vb cu radio ca eu sa ma las de scoala ca nu-s buna de nimica etc etc si mai multe...
O sa incerc sa vb si cu diriginta dar sunt sigura ca tot cu el o sa tina ca vai el e desteptu clasei ca pe semestrul 1 a luat 8.25 si eu 7.50...
dar asta nu conteaza. Mereu il tratez cu indiferenta dar sti cum e sa ti in tine si sa nu zici nimica ca daca zici sare ceilanti de cur in sus ca dc ma iau de el ...nush ce sa zic

| July12 a răspuns:

Degeaba ii spui profei. Am incercat. Trebuie sa ffii tare si da-l incolo.

| Danny9 a răspuns:

Cred ca cea mai buna varianta ar fi sa-l ignori, dar totusi poti sa-l faci de ras si pe el intr-un fel. Eu de obicei ii injur, dar tu nu cred ca ai face asta pentru ca ai zis ca esti timida.