| Ioanaerergu a întrebat:

Buna! O sa incep prin a spune ca mi-e rusine cu casa mea..suntem in 2021 si nu am toaletă in casa, NU AM usa de termopan si geamuri decât în camera unde se vede si la drum, am covoare de pe timpuri si etc.dar nu e chiar asa urâtă camera mea, am un birou, televizor mare, MACAR atat. Un pat, o mobila si covor. AM cunoscut o fată și vreau sa o chem la mine, dar mi-e rusine, mi-e rusine cu casa mea, ea are asa fain in casa, părinții ei sunt profesori.Mama ei mi-e chiar profesoara si mi-e asa rusine. O sa vina zilele astea la mine si chiar vreau, doar ca..imi vine sa plâng numai cand ma uit in jur. Oare o sa spuna ceva? Ma fac de râs? Voi ce ziceți? Va rog sa nu ma luati in râs.

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu esti singura in aceasta situatie. Nu iti fa probleme prea mari, nu este vina ta.
Daca se afla, stai linistita, accepta detaliul.
Atat timp cat pastrezi curatenia, nu e nimic de ras.

| Catrice a răspuns:

Fa și tu curat în casa, aranjează pe acolo, decorează etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu e materialistă va trece peste detaliile astea. Doar fă curat. Vezi să strălucească. happy

| Ioanaerergu explică (pentru anonim_4396):

E curat de obicei, doar ca e putin frustrat

Răspuns utilizator avertizat
| BloombergARZ a răspuns:

Pai daca oricum vine la tine fata, ce mai poti sa faci? Nu e ca si cum ai putea modifica ceva. Eu zic ca o fata inteligenta nu ar trebui sa fie preocupata de ce dotări are sau nu are casa. In functie de ce zice iti poti da seama ce caracter are.