| Mary_3202 a întrebat:

Bunahappy

Sa incep cu inceputul...Azi am avut la scoala ultima ora biologia.Profa statea la calculatorul ei, si noi stateam degeaba.La jumatatea orei eu si colega mea ne-am cerut voie pana la baie dar ne-am luat si ghiozdanele cu noi ca sa plecam acasa. Profa nu si-a dat seama pana cand a intrebat clasa unde suntem, iar ei au raspuns ca la baie si a intrebat unde ne sunt ghiozdanele si nu le-a gasit... A spus clasei, ca ne va spune la domna diriginta, si va chema parintii nostri la scoala, iar daca nu ii chemam ne va lasa cu situatia scolara neincheiata.

Acum va cer un sfat, ce sa facem? Sa ne ducem maine si sa ne cerem scuze?

Cum sa facem sa nu ne spuna la diriginta si la parintii? pentru ca e prima data cand facem chestia asta si ne pare foarte rausad Daca afla parintii nu ne mai lasa nici in excursia care urmeza peste 1 saptamanacrying(

Va rog ajutati-ma ce sa fac?sad Va multumesc tuturor; orice sfat mi-e de mare ajutor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, stai calma. Si eu am primit "amenintari" de astea de la profi. Ba chiar ca ne si exmatriculeaza. Dar situatia sta in felul urmator. Totul poate ramane doar la stadiul de amenintari, adica niste vorbe si atat sau profa chiar poate face ceea ce a spus. Decat sa risti, caut-o maine, cere-ti scuze impreuna cu cealalta colega si o rezolvati. Asa e cel mai bine. Bafta!

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Luati un buchet de flori, duceti-l doamnei profesoare, cereti-va scuze si sigur va va ierta. Dar sa nu repetati isprava!

| positivity a răspuns:

Buna.

Daca nu vrei sa afle parintii, du-te si cereti scuze de la profesor.

Pa, pa.

| nitrog a răspuns:

I-ai un pachet de cafea si niste bomboane cerati scuze shia asta-i tot asa facem noi.

| box a răspuns:

Stiu si eu faze din astea...laughing dar daca profa e convinsa de cea ce a vazut atunci... si parinti nu o sa te creadastraight face ca normal. profu are dreptatesad *** asta e nu prea ai ce face doar daca nu se lasa dusa cu ceva scuze depinde de profatongue daca nu suporti consecintele

| t3olika a răspuns:

Cel mai bine e sa ii cumperi un buchet d flori si niste cercei asa nu o sa te mai spuna

| MaryLoveMiley a răspuns:

Wow in primul rand nu trebuia sa fugii nici mie nu imi place biologa o uras mai ales profa dar... cheamati parinti dc sa i minti chiar daca nu te alsa in ex terbuia sa iti dai seama de asta de al inceput nu cand a fost pre tarziu

heyy invata sa gandesti logic! papa