| BaiatulSecret a întrebat:

Buna seara, am permisul de conducere suspendat aproximativ de 2 ani, din cauza părăsirii locului accidentului cu victima.
Nu primesc nicio decizie, Dosarul nu este trimis in judecata, este la politie, Avocatul imi spune că depunde mereu contestați, dar nu primesc nicio decizie, ce pot face?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic, odata ce ai avocat si nici el nu poate face ceva sa-ti mute dosarul, stand in puterea Politiei sa miste dosarul ala.
Viata merge inainte, chiar si fara permis de conducere, ca-s destule autobuze si maxi taxi, care te pot duce la servici, la cumparaturi sau oriunde ai nevoie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea multe decât să vb cu agentul care se ocupa de dosar.

| Dragobeta a răspuns:

Daca e la politie, nu ai ce face decat sa astepti.
Si, de ce te grabesti? Sa mai faci o victima?

| BaiatulSecret explică (pentru Dragobeta):

Ma grăbesc ca am nevoie de el, trebuia sa critici tu omul... repede

| darrio2007 a răspuns (pentru BaiatulSecret):

Trebuia sa stai la locul accidentului dacă acum te grabesti. Te gandesti doar la la permis in loc sa te gandesti la gravitatea situatiei.