| ClaraMC a întrebat:

Din punctul vostru de vedere, care sunt calitatile pe care sa le aiba:1.o/un prieten 2. o/un partener de viata? Care sunt elementele/lucrurile/faptele pe care nu le-ati tolera intr-o relatie de prietenie, dar intr-o relatie de iubire?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Păi un prieten trebuie sa fie întotdeauna sincer si binevoitor.Eu consider ca intr-o relatie de prietenie este foarte important ca acel cineva sa fie mereu acolo pentru tine indiferent ca vorbiti zilnic sau ca sunteti la distanță. Deci in mare loialitatea, încurajarea,increderea si sinceritatea sta la baza unei prieteni de durata.
La o relație cred ca pe primul loc trebuie sa fie iubirea,apoi respectul,înțelegerea, fidelitatea, acordarea de atenție și afectiune. Daca nu ai astea nu prea ai cum sa avansezi.
O relație de prietenie pentru mine s-ar încheia în momentul in care as fi trădată (asta însemnând sa mi se dezvăluie un secret, Sa fiu mintita sau luată la mișto de către acea persoana).
Iar o relație de iubire s-ar încheia în momentul in care as fi înșelată, lovită etc adică in mare nerespectarea sau ne iubita.