| Florin989898 a întrebat:

Ma numesc Florin, am 22 de ani si pana de curand am fost plecat 3 luni in Germania la munca iar acum locuiesc în chirie in Piatra Neamt! Din cauza virusului acesta nu mi găsesc nimic de munca si nu mi mai pot asigura chiria si cheltuielile lunare.( Trebuie să mi asigur singur traiul. Părinții sunt despărțiți iar mama nu mi poate asigura ajutor si de aproximativ 5 ani ma descurc singur) Ma poate ajuta cineva cu un loc de muncă în străinătate? Vreau da muncesc, niciodată nu am fugit de munca..Am muncit chiar si 16, 17 ore pe zi iar pe la 17 ani imi câștigat singur bani cum puteam. Va multumesc!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E ajofm cauti oferte la ei, ceri ajutor de somaj daca e poate iti da ceva pe moment

| SilentRain a răspuns:

Florine imi pare extrem de rau de situația ta, mi-ar plăcea să am cum sa te ajut
Dar altă soluție decât să iei județul la pas si sa întrebi dintru loc în altul, nu vad
Intreaba pe la cunoștințe poate te pot ajuta
Capul sus, sa nu dispera toate astea trec, viață e bună și rea!

| Florin989898 explică (pentru SilentRain):

Multumesc de încurajare. Chiar apreciez o vorbă bună. Multumesc si sărbători fericite!

| Sofer a răspuns:

Cauta în alt oraș. De exemplu București ai mai multe șanse.