| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara si la multi ani! In ultima vreme sunt destul de ganditor. Este o poveste destul de lunga ca sa o insir aici, de fapt sunt mai multe, asa ca am sa ma rezum la o singura intrebare: Voi ce faceti ca sa va simtiti mai bine, sa va detasati de anumite probleme si ganduri? As prefera ceva sfaturi, nu stiu cum sa le numesc altfel, care sa ajute pe o perioada mai lunga, deoarece o clipa de fericire nu este de ajuns atunci cand in restul timpului te simti worthless.

1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Si eu am trecut prin momente grele și chiar si acum ma confrunt cu anumite greutăți.Dar sincer, ca sa nu intru in depresie si sa ma pot detașa de acea stare de tristețe am facut si ales acel lucru ce simtit ca ma face fericita.
Sa iti dau un exemplu.
Nici eu nici iubitul meu nu am avut casa noastră, stăteam la părinți fiecare (eu putin mai bine decat el), dar problema a fost ca desi eu o ducem ok la ai mei din cauza anumitor probleme de sanatate, din cauza ca ma simteam singura si am inceput sa sufăr de atacuri de panica am decis sa ma mut la el pana reușim să ne facem si noi ceva.Desi imi era greu să merg practic printre străini si la o distanță mai maricita, am considerat ca asta ma scoate din starea mea nașpa si dintr-o posibilă depresie si asta am facut.