| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara stau si ma intreb, oare viata asta e facuta in asa fel incat trebuie doar sa suferim? Oare nu mai vin niciodata vremuri bune in care sa fim fericiti iar cum am fost la parinti cand eram mici?! Nu stiam de neajunsurile.materiale nu stiam de reaponsabilitati de gatit de servici de lumea invidioasa si barfitoare!

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

"unii o duc bine, nu au stres"
Iti dau impresia asta, dar nu e asa.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si ai vrea sa fii copil toata viata? ai fost sub aripa lor acum e timpul sa iti iei zborul si tu, a te plange nu este o evolutie sa stii

http://motivonti.ro/fa-o-schimbare-importanta-in-viata-ta-nu-te-mai-plange/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acum ai aflat. Bun venit în lumea oamenilor!

| ancaval a răspuns:

Așa e viața:

1. unii o duc bine, nu au stres
2. alții nu mai știu cum să facă să treacă noaptea odată și să vină ziua să meargă la serviciu, să facă odată banii de care au nevoie urgent

Acuma na... depinde din care categorie facem parte. Destinul la unii le dă să aibă cu sacul și pe alții îi arde bine. Ce poți face? Să dai destinul în judecată? Dacă s-ar putea, ar fi deja în mii de procese.

| aXy99 a răspuns (pentru ancaval):

"unii o duc bine, nu au stres"
Iti dau impresia asta, dar nu e asa.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Vremurile bune poti sa le faci sa vina. Nu stiu ce suferinte ai dar nu esti singurul happy

| llleo a răspuns:

Da, asa e. ai dreptate. din pacate, astia sunt oamenii din ziua de azi. poti sa le faci ceva? nu poti. deși exista o limita, ignoranta este cel mai bun raspuns in cazul nostru. Spor îți doresc.

| lorena1gianinak a răspuns:

Bun venit în viața reală. Viata e grea, nedreapta și dacă vrei sa o trăiești frumos sau măcar sa o trăiești trebuie sa știi consecințele acțiunilor tale să știi ce e bine și ce e rău. Toți avem nevoie de servici ca să câștigăm bani și sa ne întreținem. Vremuri bune sunt tot timpul dar nu știm sa ne bucuram. Sunt și momente când lucrurile nu merg cu ne dorim și parca toți și toate sunt împotriva noastră, dar, momentele alea trec și datorita lor ajungi om adevărat. Nu trebuie sa suferi. Îți poți schimba viata aproape oricând. O poți lua de la 0 când ai nevoie. Când ai responsabilitatati, probleme cu banii etc insemăna ca ai cam crescut, nu mai ești un copil care sta după fusta mamei. Asta e viata.