| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara TPU!
As avea si eu nevoie de cateva sfaturi cine stie, daca am o fata in lista de prieteni pe Facebook din acelasi oras cu mine si avem aceeasi varsta cum as putea sa o abordez?
Fara misto-uri daca puteti sa ma informati.
Dau FUNDA!
O seara frumoasa!

Răspuns Câştigător
| Tonix04 a răspuns:

Incepi printr-un simplu mesaj "Hei" sau "Bună" vezi cum reactioneaza, o intrebi cati ani are, chiar daca stii, ii pui cateva intrebari, vorbiti, o faci sa rada, dar nu cu glume erotice sau ceva de genu, dupa 2 zile o poti intreaba daca vrea sa iasa la un suc, in oras, la o plimbare, daca accepta, e momentul tau, daca nu stii cum sa vorbesti fata-n fata cu ea, sau nu stii cum sa iti gasesti cuvintele, spune, si iti voi da cateva sfaturi despre ce si nu sa vorbesti. Sper ca te-am ajutat cat de cat. Mult succes!

| aurelgabriel a răspuns (pentru Tonix04):

Buna! Da, asta ar fi un mare minus in cazul meu.As avea nevoie de niste sfaturi, sunt putin mai timid.As fi recunoscator.
Multumesc.

| Tonix04 a răspuns (pentru aurelgabriel):

Ai Instagram? Sa vorbim acolo mai detaliat

| aurelgabriel a răspuns (pentru Tonix04):

Da

| Tonix04 a răspuns (pentru aurelgabriel):

Da-mi mesaj nusunttoni_

| aurelgabriel a răspuns (pentru Tonix04):

Da putem vorbi si aici.In mare poti spune cateva idei.

| Tonix04 a răspuns (pentru aurelgabriel):

Ok, poti merge cu un trandafir la prima intalnire. Te imbraci cat de cat adecvat, in special blugi. Vorbiti despre voi, intreab-o ce scopuri are in viata, ce tip de baiat prefera, cu culoare ii place, chestii de baza. Niciodata sa nu te pui pe tava, adica sa nu ii spui ce NU TI-A placut la fosta sau la o fata, ea va stii ce sa faca sa o iubesti ca un nebun, te va folosi pe chestia asta, dupa probabil te va parasi. Sa nu ai emotii, uita-te in ochii ei cand vorbesti cu ea, gesticuleaza din maini sa stie ca esti serios cand ii explici ceva dar nu exagerat. Sper ca te-am ajutat, astept un raspuns dupa ce va intalniti. Mult succes!

11 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Da in mare parte de acord cu primul raspuns dar mie ca fata(femeie )imi place sa se adauge frumoasa dupa buna, caci buna asa simplu poate zice oricine si acela care vrea doar o aventura de o zi daca adaugi si cuvintul frumoasa deja e un pic altfel e un plus la inimioara, de varsta nu te sfatuiesc sa intrebi la fete femei nu le place sa-si divulge varsta asta daca au un suflet sensibil le place sa auda lucruri frumoase, in rest cu fa-o sa rida sunt de acord si cu invitatul nu din prima sa simta ca dai buzna si vrei ceva rapid ca suna alarma de siguranta ca asta vrea doar o aventura.Cu cit o fata are sufletul mai frumos, si cu cit a avut mai multe deceptii cu atit e mai sensibila deci atentie la ce cuvinte folosesti sa n-o ranesti macar din prima nu.

| aurelgabriel a răspuns (pentru gemeni6226):

Multumesc frumos.

| Tonix04 a răspuns (pentru gemeni6226):

Si asta da, multe complimente in primul rand

| gemeni6226 a răspuns (pentru aurelgabriel):

Cu drag.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Tonix04):

La asta nu m-am oprit pentru ca am patit ca am primit foarte multe complimente dar cu scop ascuns adica dupa jumate ora de convorbire au venit cu niste propuneri despre care nici nu vreau sa vorbesc.