| alexutzabeiby a întrebat:

sunt din baia mare si am o proble pe care pe mine ma deranjeaza destul de tare. Eu plac un baiat dar lui ii place de o alta fata de varsta lui(PS: eu sunt cu un an mai mica decat el). Nu se uita deloc la mine.nici cand vorbesc cu el, dar nu din ignorare.cred ca din rusine. Ce pot face ca sa se uite la mine, sau si mai bine.sa am placa. Dau fundita.plz raspundeti-mi!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă are pe cineva la ce mai tânjești după el?
S-au confiscat băieții?
Altcineva!
Pa, pa.

| noktambul a răspuns:

Draga mea, faci parte din categoria celor 500 de milioane de locuitori ai planetei carora le place de cineva dar acel "cineva" le ignora! Indreapta-ti atentia catre altcineva, poate chiar catre un baiat care ai remarcat ca este interesat de tine. Bafta!

| Reka_8688 a răspuns:

Vai, stiu cum e sad. cand eram in a 9a imi plcea de unu caruia ii placea de una din cele mai bune prietene ale mele de dinainte sa-l cunosc eu. e trist... eram aman2 din aceeasi gasca dar ea venea rar si dupa cateva luni am inceput sa ma inteleg ft bine cu el. povesteam pe mess, cand eram langa el si il rugam sa ma invete sa ma dau pe role b-). i-am atras atentia vorbind la inceput numai despre subiectele lui si am inceput sa ne intelegem. afla ce-l intereseaza si deschide subiecte pe care le ai in comun cu elbatting eyelashes. la mine a functionat dar nu am mai fost cu el pentru ca am renuntat eu de la un timp. ma saturasem de el laughing. ideea e ca poate merge dar ai grije sa nu infloresti subiectele. adica sa nu spui ca ai in comun un subiect cu el si, de fapt, sa n-ai habar despre ce vorbesti laughing. dar si raspunsurile pe care le-ai primit pana acum sunt bine. succes :*